Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Atraktivní valuace, dividendová očekávání, regionální expanze - všechna pozitiva ČEZu rázem upadají v zapomnění

Atraktivní valuace, dividendová očekávání, regionální expanze - všechna pozitiva ČEZu rázem upadají v zapomnění

7.5.2004 12:47
Autor: 

Pražská burza při pátku čelí další vlně výprodejů, přičemž hlavním terčem prodejního zájmu se stávají akcie ČEZ. Titul hned zrána prorazil důležitou technickou úroveň v podobě linie pětiměsíčního růstového trendu na 183 Kč. Právě toto technické potvrzení obratu krátkodobého trendu pak aktivovalo další agresivní zavírání pozic, které prohloubilo kurzový propad až k úrovním 178 Kč (-3,9 %). Silnější záchytný bod v dalším případném poklesu lze očekávat kolem úrovní 175 Kč.

Komerční banka v ranní nervozitě úspěšně uhájila úroveň 2700 Kč a nyní se díky obnovenému nákupnímu zájmu ocitá na úrovních 2760 Kč. Z pohledu relativního srovnání výkonnosti středoevropských bank z posledních dní se KB již může zdát atraktivní. Krátkodobé dno naopak stále marně hledá Český Telecom (-1,9 %), nejhůře si vedou nelikvidní České radiokomunikace (4,9 %), relativně bezpečným přístavem naopak zůstávají akcie Unipetrolu a Philip Morris ČR. Objem obchodů ve SPADu již přesahuje 900 mil. Kč.

Vladimír Vávra, Patria Direct


Váš názor
 • Tento komentář od Patrie opravdu sedí
  7.5.2004 14:11

  Pan Vladimír Vávra si pochválil polívčičku, kterou uvařil. Doufám, že stejně expresivně bude Patria popisovat dění až půjdeme znovu nahoru. Mimochodem to se to machruje, když většinu prodejního pokynu realizuje Patria a většina akcií na prodej jde ze správy ČSOB, že?
  Pan Josef
 • Všechna pozitiva ČEZu si dobře pamatujeme
  7.5.2004 13:59

  ......a budeme nakupovat za 178,- event. za 167,- a kdyby náhodou tak za 156,- to skoupíme všechno protože níže už to na 110% nepůjde.....
  Josef Jistota
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data