Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Klaus vetuje zákon o DPH - jde o nedobrou směsici opatření

Klaus vetuje zákon o DPH - jde o nedobrou směsici opatření

09.04.2004 12:31
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy
Prezident republiky Václav Klaus podle své pravomoci dané čl. 50 Ústavy České republiky dnes 9. dubna vrátil Poslanecké sněmovně dva zákony. Zákon o dani z přidané hodnoty a zákon, kterým se v souvislosti s přijetím zákona o dani z přidané hodnoty mění některé zákony a přijímají některá další opatření a mění zákon č. 353/2003 Sb., o spotřebních daních, ve znění zákona č. 479/2003 Sb., a zákon č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí, ve znění pozdějších předpisů.

Prezident republiky se rozhodl nevyužít celé 15denní lhůty dané mu Ústavou České republiky k rozhodnutí o podpisu či nepodpisu těchto zákonů a veto Poslanecké sněmovně zasílá s týdenním předstihem. Činí tak proto, aby se Poslanecká sněmovna mohla těmito zákony ještě jednou odpovědně zabývat před 1. květnem 2004, a chce jí tímto k tomu poskytnout co nejvíce času. Prezident je přesvědčen, že to umožní novou, kvalitní diskusi o přínosech či vadách těchto zákonů, kterou považuje za více než potřebnou.

Tyto dva zákony prezident republiky v předloženém znění pokládá za nedobrou směsici opatření, které Česká republika v souvislosti se vstupem do EU udělat musí, s opatřeními velmi spornými, které mohou mít řadu hlubokých negativních důsledků na hospodářské subjekty a občany České republiky. Proto prezident republiky tyto zákony vetuje.


Váš názor
 • Naše další ostuda v EU ?
  16.04.2004 10:38

  Po tom, co vzal Kužvart do zaječích, nám v Bruselu hrozí reálně další ostuda: bude po autohavárii schopen Svoboda dojít do sněmovny - stěží. Nakonec budeme všichni spoléhat na střízlivost Kotta a jednoho rozumného komunistu (ač to zní hrozně ...).
  PaulC
 • Saskarna
  09.04.2004 19:59

  Ale co by jsme taky cekali od saska ze?
  dodo
  • saskarna?
   11.04.2004 16:44

   Saskarna je spis zakon o DPH ve zneni, v jakem prosel tam, kam prosel... Proc jsou napr. v DPH zvyhodneni z telesne postizenych pouze vozickari? Jsou i hure postizeni a ti budou platit beznou sazbu!
   valhala
   • zduvodneni
    13.04.2004 17:08

    Saskarna proto,ze vsichni vime,vcetne Klause,ze si to snemovna odhlasuje znovu.Jediny efekt ktery to bude mit je ten,ze podnikatele budou muset zaplatit zalohy na DPH.Takze na tuto priblblou saskarnu vlastne doplatime vsichni a kvuli Klausovi dvakrat.
    dodo
    • Tak, tak
     14.04.2004 11:38

     Kdyby byl Klaus trošku rozumný, tak mohl své výtky uvést na veřejnosti, poslat je do parlamentu a své připomínky ukončit třeba takto: Protože je zákon přijímán na poslední chvíli, s výše uvedenými výhradami ho podepisuji. Věřím, že v příští novele budou mé připomínky zohledněny. Například výrobcům podnikových IS zdaleka nestačí jen si týden před vstupem do EU zákon přečíst, na úpravu programů je potřeba podstatně delší čas. Jinak jeho vztah k EU je všobecně znám (viz. známý trapas, kdy zkoušel v Bruselu své oblíbené poučování a pak se vracel se vzkazem, ať si rychle uvědomí, jestli ČR vstupuje do EU nebo EU do ČR ...). A o jeho spěšné cestě do Atén kvůli podpisu přístupové smlouvy škoda mluvit ...
     PaulC
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Stitch Fix Inc (01/21 Q2, Aft-mkt)
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y