Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Díra ve státním rozpočtu pro příští rok vypadá na 140 miliard... a další ekonomické zprávy

5.4.2004 11:12
Autor: 

Zítra se sejdou zástupci vládní koalice a poprvé budou jednat o státním rozpočtu na příští rok. Redaktor hospodářských novin vyzvěděl, že prozatím to vypadá na schodek 140 mld. Kč. Letos by to mělo být 115 miliard. Reforma veřejných rozpočtů je evidentně úspěšná.
(podrobněji ZDE)

O podíl v Českém Telecomu se zajímá Deutsche Telekom. Jeho nabídka za 51procentní podíl údajně činí 130 mld. Kč, ačkoli odhady tržní ceny dosahují sotva poloviční hodnoty.
(podrobněji ZDE)

Itálie na schůzce ministrů financí v irském Punchestownu vyzvala k celkovému Paktu stability a růstu. Podle italského premiéra Silvia Berlusconi se pakt musí zaměřit na ekonomický růst a nikoli na pouhé udržování veřejných financí v příliš upjatých mezích. Hezká slova pro neschopnost udržet rozpočtovou disciplínu.

Ministři financí Evropské unie vybrali o víkendu do užšího seznamu kandidátů na místo nového šéfa Mezinárodního měnového fondu Francouze Jeana Lemierra a Španěla Rodriga Rata.

Třetím a hlavním tématem ministrů financí byl sedmiletý rozpočtový plán EU na léta 2007-13. V tomto bodě se ovšem evropská patnáctka rozdělila vedví. Bohatší země odmítají nadále štědře dotovat chudší sousedy a prosazují snížit rozpočet na 1,0 % hrubého národního důchodu EU. Evropská komise a druhá polovina členských zemí stojí za snížením rozpočtu ze současných 1,24 % HND na 1,14 % HND.

Míra nezaměstnanosti v USA se v březnu sice zvýšila na 5,7 % z únorových 5,6 %, pozornost ovšem upoutala informace, že se zaměstnanost zvýšila o dlouho nevídaných 308 tis. osob., což je nejvíce za poslední čtyři roky. Navíc směrem vzhůru byly revidovány také údaje za leden a únor.
(podrobněji ZDE)

Maďarská ekonomika rostla ve 4. čtvrtletí loňského roku tempem 3,6 %, což je o desetinu bodu více, než uváděly první odhady. Za celý loňský rok se maďarský HDP reálně zvýšil o 2,9 %.

Souhrn ekonomických zpráv a zpráv o dění na trhu dluhopisů v předcházejícím dni spolu s přehlednými grafy a tabulkami naleznete ZDE.

David Marek, Patria Online

Váš názor
  • Vivat Argentina
    5.4.2004 11:39

    S přístupem našich státních zaměstnanců to ani jinak nebude, že pablbové z Ministerstva zemědělství. Vyhlášku na zásoby citlivých komodit před svtupem do EU si strčte za klobouk, dejte výpovědi a běžte PRACOVAT = TVOŘIT HODNOTY NE KRAVINY.
    Mike
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data