Zlotý v pátečním obchodování posílil vůči dolaru, vůči euru pak zaznamenal jen minimální změny. V průběhu dne ale polská měna byla velmi volatilní. Obavy o pevnost vládní koalice a odchod rebelujících poslanců a založení nové strany nejprve zlotý oslabily a kurz EUR/PLN vzrostl až na 4,7731 z otevíracích 4,7354. Pozdější zprávy o rezignaci předsedy vlády a demise celé vlády k 2.5.2004 však důvěru v domácí měnu opět posílily. Ministerstvo financí rovněž začalo s nákupem zlotého za prostředky z emisí dluhopisů denominovaných v zahraničních měnách. Polská měna tak odpoledne většinu ztrát smazala a končila na 4,7373. Vůči americkému dolaru dokonce posílila z ranních 3,9285 na konečných 3,9070.
Maďarský
forint v poslední den minulého týdne zpevnil vůči oběma hlavním měnám. Vůči euru forint začínal na 250,99, v průběhu dne se pak několikrát neúspěšně pokoušel prorazit hranici EUR/HUF 250,00, končil však na 250,65. Podobně zaznamenal mírné posílení z ranních 206,72 na konečných 206,20 vůči americkému dolaru. Trh zatím stále očekává další snížení úrokové sazby, i když centrální banka varovala před nebezpečím inflace. Další útoky na hranici EUR/HUF 250,00 lze proto očekávat i v tomto týdnu.
Slovenská koruna sa v piatok takmer nezmenila. Jej kurz začal mierne oslabovať po rozhodnutí centrálnej banky znížiť úrokové sadzby, keďže niektorí investori vyberali svoje zisky. Potom sa však spamätala a kurz sa vrátil na rannú hodnotu. Informácia o možnom príchode automobilky Toyota na Slovensko neovplyvnilo obchodovanie. Avšak v kombinácii s dobrými výsledkami zahraničného obchodu (budú publikované v utorok) a neúspešným referendom (sobota), môžu spôsobiť ďalšiuvlnu príkazov na nákup korún. Trh prešiel bez povšimnutia okolo správy, že NBS vo februári intervenovala proti posilňovaniu meny v objeme 135 mil. EUR. Pre dnes očakávame obchodovanie v pásme 40,150 až 40,300 EUR/SKK.
ČSOB - denní finanční zpravodaj