Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria snížila doporučení k akciím Erste Bank na prodat, 12M cílová cena 116 EUR

Patria snížila doporučení k akciím Erste Bank na prodat, 12M cílová cena 116 EUR

9.3.2004 12:47
Autor: 

Konsolidované zisky Erste Bank si v blízké době udrží svůj silný růstový trend díky očekávanému ekonomickému oživení v Rakousku, poklesu daní z příjmů firem a dalšímu zlepšování efektivnosti banky. Tyto pozitivní faktory jsou ale již plně odraženy v současné tržní ceně. Proto Patria snížila svoje doporučení k akciím Erste Bank na prodat z předchozího držet.

* Akcie Erste Bank za posledních 12 měsíců překonaly výkonnost indexů PX-50 a rakouského ATX o 28 % resp. o 35 %. V současné době se obchodují na 2,28 a 2,03 násobcích odhadovaného vlastního kapitálu banky ke konci roku 2004 a 2005. Podle nás tyto násobky plně odrážejí jak zlepšené hospodaření dceřiných společností ve střední Evropě tak očekávané oživení v Rakousku v období 2004-05.

* Naše projekce jsme upravili směrem nahoru díky očekávanému snížení daně z příjmu firem v Rakousku a zlepšených výsledků hospodaření Erste v minulém roce, což přispělo ke zvýšení 12-měsíční cílové ceny na 116 EUR z předchozích 92 EUR. Na základě naší nové valuace tak akcie Erste nenabízejí v příštích 12 měsících žádný potenciál k růstu, a proto doporučujeme akcie prodat (požadovaná míra návratnosti vlastního kapitálu dosahuje 11 % p.a.).

Celou analýzu Erste Bank naleznou klienti VIP Patria v anglické verzi ZDE. Zkrácená česká verze bude zveřejněna v nejbližší době.

Jan Hájek, Patria Finance


Váš názor
  • odhady a patria
    9.3.2004 13:41

    patria at radeji prehodnti svoji cilovku na CEZ. ja uz jim stejne neverim ani slovo :-))))
    ppetr
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data