Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vláda se shodla na novém eurokomisaři - má jím být Pavel Telička

Vláda se shodla na novém eurokomisaři - má jím být Pavel Telička

24.2.2004 8:48
Autor: 

Vládní koalice se v noci dohodla na novém kandidátovi na post českého eurokomisaře – po Miloši Kužvartovi, který se minulý týden kandidatury vzdal, prosadili sociální demokraté a unionisté bývalého vyjednavače s EU Pavla Teličku. S kandidaturou Pavla Teličky, který mj. s velkým náskokem zvítězil i v anketě na patria.cz s účastí téměř 1000 hlasů, ale nesouhlasí vládní KDU-ČSL. Lidovcům vadí, že byl Telička krátce před revolucí v roce 1989 komunistou. Konečné hlasování proběhne ve vládě v průběhu dneška.

Pro KDU-ČSL je nejvhodnějším kandidátem do Komise EU Vlasta Štěpová. Opoziční ODS trvá na svém kandidátovi, bývalém ministrovi Bedřichu Moldánovi. Premiér Špidla má nyní údajně (po problémech s Milošem Kužvartem) v záloze i jiná jména a chce jednat i s opozicí. Pavel Telička včera řekl HN, že přijímá nominaci a vnímá ji jako důkaz důvěry.

Pojďme se při této příležitosti podívat na výsledky nedávné ankety na Patria.cz. Od 19. ledna 2004 se jí zúčastnilo téměř tisíc uživatelů stránek, což je teoreticky již významný statistický vzorek. Miloš Kužvart nezvítězil, skončil hluboko v poli poražených, přičemž k výsledkům vítěze Pavla Teličky se ani nepřiblížil! Následující graf zobrazuje průběžné výsledky ankety:

Stav k dnešnímu dni: Pavel Telička s přehledem uhájil úvodní náskok a získal 721 (73,9 %) z celkových 975 hlasů. Druhý Miloš Zeman skončil se 126 hlasy (12,9 %). Zisky dalších zařazených kandidátů, mezi nimi například Ivany Janů, původní kandidátky KDU-ČSL, se pohybovaly kolem jednoho procenta hlasů.

Tyto výsledky ukazují, že se se sebevědomými prohlášeními ČSSD o zkušeném kandidátovi s výraznou osobností (Miloš Kužvart) čtenáři našich stránek příliš neztotožnili. Anketu naleznete ZDE, diskusi k tématu ZDE.


Váš názor
 • Wow
  24.2.2004 9:30

  To není možné ! Že by snad poprvé politici zauvažovali stejně jako "prostý" lid ?
  Skeeter
  • Je jen zajímavé,
   24.2.2004 10:00

   že k tomu dojde až když jim teče do bot a uříznou si ostudu se stranickým trafikantem.
   Michal
   • Jmenování Kužvarta
    24.2.2004 11:26

    a to, co se dělo potom ukazuje na tak strašnou naivitu a nekompetenci špiček ČSSD v oblasti zahraniční politiky, že se mi tomu až nechce věřit. Mirka
    mirka
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data