Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vše při starém … Wall Street se bojí zklamání z budoucích zisků firem, a proto klesá

Vše při starém … Wall Street se bojí zklamání z budoucích zisků firem, a proto klesá

19.2.2004 8:46
Autor: 

Skoro by se chtělo říci: "už jsme to tady alespoň jednou měli". V situaci, kdy na trhu nejsou v podstatě žádné významnější makroekonomické zprávy a investoři z dlouhé chvíle realizují část svých akumulovaných zisků, se hned začíná hovořit o obavě z výše budoucích hospodářských výsledků jako o důvodu tohoto poklesu. Nejinak tomu bylo i včera. Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,4 %, technologický Nasdaq Composite ztratil 0,19 % a S&P500 končil den o 0,45 % níže. Za hlavní viníky jsou označovány firmy jako SBC Communications a BellSouth Corp., které padají již druhý den po sobě a firma Medco Solutions Inc. Poměr rostoucích a klesajících titulů dosáhl na NYSE 2:3, majitele změnilo 1.73 miliardy akcií.

* SBC Communications Inc. - akcie oslabila o 42 c na hladinu 24,45 USD a představovala tak druhý největší pokles v rámci indexu Dow Jones. BellSouth ztratil 70 c a uzavíral obchodování na ceně 28,36 USD. Společné joint-venture obou firem - Cingular - na počátku tohoto týdne nabídlo nejvyšší částku za převzetí AT&T Wireless Services. Podle odhadů se synergické efekty neprojeví dříve než v roce 2006, podle názoru CSFB dokonce firma nabídla příliš mnoho.

* Medco Solutions - cena propadla o 9,5 % na 31,85 USD. Firma, odštěpená od firmy Merck & Co. oznámila, že ztratila kontrakt na dodávku léčiv v hodnotě minimálně 1 miliardy dolarů. Proto byla nucena snížit odhad zisku pro rok 2004.

* El Paso Corp. - oslabilo o 1,55 USD na hladinu 7,26 USD. Firma snížila své odhady zásob ropy a zemního plynu o 45 % a za fiskální 4Q tak bude nucena zúčtovat opravnou položku ve výši jedné miliardy dolarů.

* Qwest Communications International Inc. - ztratila 25 c a obchodování končila na hodnotě 4,51 USD. CEO Richard Notebaert v interview oznámil úmysl dále snižovat zadluženost firmy formou emise akcií a konvertibilních dluhopisů.

* Rambus Inc. - poskočil o 9,09 USD na cenu 34,93 USD. FTC (Federal Trade Commission) rozhodla, že firma může od konkurenčních výrobců polovodičů získat až 1 miliardu dolarů.

* Applied Materials - posílil o 37 c na 22,31 USD. Po zavření trhů tento největší výrobce zařízení na tištění polovodičů oznámil, že zisk za fiskální 1Q dosáhl 12 c na akcii. To bylo výrazně více než očekávaných 8 c.

Petr Žabža, Patria Direct


Váš názor
  • proč akcie klesly
    19.2.2004 9:41

    Akcie klesly, protože posílil dolar a zvýšily se výnosy na bondech, s výsledky firem to tentokrát nemělo nic společného. Okamžik poklesu akcií přesně odpovídá intervenci na japonském jenu a posílení dolaru.
    fxtrader
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data