Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

KCP rozhodla o prodloužení zákazu veškerých obchodů s akciemi HPH

16.2.2004 9:30
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
Prezídium Komise pro cenné papíry (Komise) zakazuje svým předběžným opatřením s účinností od 17. 2. 2004 veškeré obchody a plnění závazků z obchodů s registrovanými akciemi společnosti Harvardský průmyslový holding a.s. - v likvidaci (HPH).

Po celou dobu uplynutých šesti měsíců, po kterou platil zákaz veškerých převodů akcií společnosti HPH, nadále přetrvávala nejasná situace související se stavem majetku a hospodaření společnosti HPH. Ve vztahu k procesu likvidace zbývá v současné době jediný soudem nerozhodnutý případ žaloby na neplatnost rozhodnutí valné hromady o vystoupení z likvidace, tj. řádné valné hromady z 16. 8. 2001.

Prezídium Komise za dané situace zahájilo správní řízení ve věci zákazu obchodů s akciemi společnosti HPH a plnění závazků z těchto obchodů a vydalo předběžné opatření, kterým s účinností od 17. 2. 2004 zakazuje veškeré obchody a plnění závazků z obchodů s registrovanými akciemi společnosti HPH.

Prezídium Komise rozhodne ve věci poté, co zhodnotí vyjádření účastníků řízení a provede důkazy, které účastníci řízení navrhnou. V souladu se zákonem o Komisi se považuje oznámení o zahájení správního řízení a rozhodnutí o předběžném opatření za doručené vyvěšením na úřední desce v sídle Komise. K tomu došlo dne 16. 2. 2004. Rozhodnutí je uveřejněno rovněž na webových stránkách Komise www.sec.cz v sekci Úřední deska. Vzhledem ke skutečnosti, že správní řízení je vedeno přímo před prezídiem Komise, není proti tomuto rozhodnutí přípustný opravný prostředek.

Komise svým rozhodnutím s účinností od 8. 2. 2001 a opětovně od 9. 8. 2001, 10. 2. 2002, 12. 11. 2002 a 16. 8. 2003 zakázala veškeré převody registrovaných akcií společnosti HPH. Důvodem byla hrozba velkých hospodářských ztrát, které mohly vzniknout akcionářům společnosti HPH, příp. dalším investorům na kapitálovém trhu v případě přijetí investičních rozhodnutí na základě nejasných či neúplných informací o hospodářské a finanční situaci společnosti HPH.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data