Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investoři si všimli zatím stagnujícího Českého Telecomu - prolomil konečně pětiletou rezistenci?

Investoři si všimli zatím stagnujícího Českého Telecomu - prolomil konečně pětiletou rezistenci?

11.2.2004 11:36
Autor: 

Dnešní dění na pražské burze jako by kopírovalo aktivitu několika posledních dní - v podstatě všechny hlavní komponenty indexu PX-D posilují, hlavní benchmark PX50 je na dalším ročním maximu. Nejlépe se v tomto okamžiku vede akciím Komerční banky, které v rámci systému SPAD posilují o 2,7 %. Jen velmi těsně za nimi jsou akcie již zmiňovaného Českého Telecomu (+2,6 %) a na třetím místě nalezneme ČEZ s růstem o 1,67 %. Z pohledu zobchodovaného objemu je dnes nejaktivnější ČEZ s objemem více jak 243 milionů korun, na druhém místě nalezneme Český Telecom s 194 miliony a na třetím pak Erste Bank se 116 miliony.

Pomineme-li stále atraktivní ČEZ, "hybatelem" dnešního dopoledne jsou akcie Českého Telecomu. Ten byl v posledních několika dnech, kdy vpřed vyrazila hlavně Komerční banka a ČEZ, trochu stranou zájmu. Dnes si jej však investoři všimli a začali nakupovat z úrovně 309 korun až na denní maximum 317 korun. Důvodem může samozřejmě být jeho relativní atraktivnost ve světle posledního růstu, z technického pohledu však tato akcie na počátku února prorazila dlouhodobou linii rezistence, která spojovala nejvyšší ceny z konce roku 2000 a začátku června 2003. Ceny na hladině 311 korun mohou být brány jako potvrzení tohoto trendu.

Petr Žabža, Patria Direct


Váš názor
  • Žabža jediný rozumný v partě?
    11.2.2004 23:45

    Že by byl pan Žabža jediný rozumný v partě? Pan Žabža uvádí v poledním komentáři "stále atraktivní ČEZ" a přitom má Patria cílovou cenu 140 Kč ve slavné analýze p. Soustružníka a dnes ráno volali po korekci.
    pozorovatel
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data