Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Stát rozdá sedm miliard jako náplast na reformu

ČTK: Stát rozdá sedm miliard jako náplast na reformu

3.2.2004 8:29
Autor: 

PRAHA 3. února (ČTK) - Červnové příspěvky pro důchodce a rodiny s dětmi, na kterých se v neděli shodla vládní koalice, přijdou státní pokladnu jen letos na šest až sedm miliard korun. Další opatření dopadnou na státní rozpočet v příštích letech. Píšou to dnešní Lidové noviny.

Téměř dva miliony dětí dostanou letos v červnu od státu jednorázově dva tisíce korun. Nárok na tento příspěvek budou mít rodiny, které nyní pobírají příspěvky na děti. To bude pro stát představovat výdaj kolem čtyř miliard korun.

Další 2,5 miliardy korun si vyžádá jednorázový příspěvek pro důchodce. Ti mají slíbených tisíc korun dostat také v červnu. Důchod pobírá v současné době víc než 2,5 milionu lidí, do června se však jejich počet může ještě zvýšit, uvedly LN.

V dalších letech bude mít na rozpočet vliv například sleva na dani pro rodiny s dětmi, která nahradí odečitatelné položky na dítě. Toto opatření bude v rozpočtu na příští rok představovat ztrátu 2,1 miliardy korun. O rok později už to má být téměř pět miliard korun.

Váš názor
 • Socanská spravedlnost
  4.2.2004 7:47

  Je to jednoduché ještě více snížit snaživým rodičům s vyššími příjmy příspěvek na dítě (odebrání odečitatelných položek, nárok na přídavek na dítě již stejně nemají nebo jen minimální) a vše přidat paušálně rodičům s nižšími příjmy. Je to prostě okradení bohatších rodin s dětmi a předání toho lupu rodinám s dětmi s nižšími příjmy. Obdivuju, když někdo, kdo má lepší práci bude ještě uvažovat o dítěti a rovněž mně udivujou ti, co mají jít v brzké době do důchodu a věří, že nějaký důchod jim vůbec někdo bude platit.
  Michal
 • Prosím o upřesnění
  3.2.2004 12:18

  Můžete prosím upřesnit, proč sleva na dani znamená tento rok menší příjmy státu o 2,1 mld a další rok asi o 5 mld? Daňové úleva 6000 Kč je totiž v podstatě totožná s dnešními odečitatelnými položkami. Jediný rozdíl je v tom, že přidá chudým a vezme bohatým. Připouštím, že ten rozdíl může být 2 mld, ale proč by měl být pět v roce 2006?
  Arnold
 • Can't Believe 2
  3.2.2004 9:26

  Tak tohle už přesahuje všechny meze. Dělá se tady nějaká reforma, která má ušetřit státu peníze, projde její naprosto nejmirnejsi verze, která je spíše úsporným opatřením. No a vzápětí si stát řekne, že pro lidi to bude tvrdé a tak lidem jednorázově přispěje???? Tak takhle se veřejné finance asi neuzdraví nikdy. A navíc - 1000 Kč nikoho nevytrhne, ale stát to stojí 7 mld. Opravdu neuveritelné.
  Ondra
 • Can't believe
  3.2.2004 8:43

  Žasnu. Zásadně nesouhlasím s takovým opatřením! Jenže co nadělám...Volit někoho jiného.
  krkinen
  • Kolik je u nás ministrů?
   3.2.2004 9:34

   Par tezi, prominte... Skoro 5 milionu z nas je asi ministru financi, kteŕi presne vedi, jak by se vse melo ridit, vidi do vsech cisel statniho rozpoctu, vedi, kde setrit a hlavne co nejmene vydaju statu (je to promysleno?). Kdyz ale nekoho potrebujete do zodpovedne funkce, skoro nikdo to "nechce". A nakonec...Uctovat se bude az pred volbami!
   Přemek Slaný
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university