Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Všechno je jinak ... Nasdaq Composite včera zaznamenal největší pokles za poslední měsíc, výsledky prý

Všechno je jinak ... Nasdaq Composite včera zaznamenal největší pokles za poslední měsíc, výsledky prý "nebudou tak dobré"

14.01.2004 8:45
Autor: 

Tak, jak v pondělí večer americké akcie rostly - tažené především technologiemi na pozadí spekulace, že výsledky firem jako Yahoo! Inc. nebo Apple Computer budou lepší než očekávání - tak včera večer klesaly, překvapivě na pozadí zcela opačné spekulace. Podle informací agentury Bloomberg byla včera hlavním důvodem poklesu především obava, že výsledky za Q4/2003 nebudou schopny ospravedlnit poslední růst globálních akciových trhů. Širší index S&P 500 tak ztratil 0,5% a den končil na 1121,22 bodech. Všech 10 sektorových skupin kleslo. Dow Jones Industrial Average přišel o 0,6% a Nasdaq Composite byl na konci obchodování o 0,7% levnější. Poměr rostoucích a klesajících akcií byl zhruba vyrovnaný, vlastníka změnilo 1,6 miliardy akcií.

Relativně velká míra pozornosti byla upírána na berlínské vystoupení guvernéra americké centrální banky FED A. Greenspana. Ten včera přiznal, že Amerika nemá v tomto okamžiku problém financovat svůj rekordní schodek běžného účtu, především díky větší integraci finančních a především měnových trhů. Guvernér FEDu v Dallasu Robert McTeer včera v rozhovotu pro Bloomberg TV prohlásil, že akciové trhy sice v posledních několika měsících vzrostly poměrně dynamicky, stalo se tak z velmi nízké základny, a proto v tomto růstu zatím nevidí žádná rizika.

* Oracle Corp. - cena akcie poklesla o 30c na hladinu USD 14,36. Larry Ellison se vzdal svého místa CEO ve prospěch současného CFO Jeffa Henleye. Konkurenční SAP AG (resp. jeho v US obchodovaná akcie) včera ztratila USD 2,27 na hodnotu USD 42,18. Tržby za Q4/2003 poklesly díky slabému USD, který jejich hodnotu vyjádřenou v euro snižuje.

* Sektor polovodičů - celý sektor klesal s tím, jak někteří investoři prodávali akcie, které vedly růst minulého roku, např. PMC-Sierra oslabila o USD 1,30, Xilinx ztratil USD 2,46 a National Semiconductor oslabil o USD 1,38.

* Storage Technology Corp. - tento výrobce paměťových médií posílil o USD 1,72 na hodnotu USD 29,52. Firma oznámila, že tržby a zisky za Q4/2003 jsou lepší, než se původně předpokládalo. Accenture Ltd. - cena akcie propadla o USD 3,25 na USD 22,66. Firma přiznala, že zisky za první fiskální kvartál nejspíše zklamou investory s tím, jak firma čelí výrazné konkurenci ze strany např. IBM.

Petr Žabža

Společnost Patria Direct, a.s., výrazně snížila poplatky za obchodování na zahraničních trzích prostřednictvím obchodní aplikace na internetových stránkách www.patria-direct.cz. Patria Direct nyní nabízí obchodování v USA již od 14,95 USD, na evropských trzích již od 16,95 EUR za realizovaný obchod.


Váš názor
  • "výrazně" snížila .... :)
    14.01.2004 11:42

    "výrazně" snížila .... :)
    Pedro
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data