Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria snižuje klíčové doporučení k akciím Komerční banky z koupit na držet!

Patria snižuje klíčové doporučení k akciím Komerční banky z koupit na držet!

16.5.2002 15:08
Autor: 

Očekávání výrazného růstu zisku na akcii a pokles rizik spojených s portfoliem aktiv Komerční banky hovoří ve prospěch akcie KB. Po nedávném silném růstu titulu, který částečně odráží vysoká očekávání budoucí výkonnosti banky, se ale akcie KB obchoduje pouze s 6% růstovým potenciálem vzhledem k naší nové cílové ceně 1 980 Kč. Proto snižujeme naše klíčové dlouhodobé doporučení pro akcie KB z koupit na držet; také snižujeme krátkodobé doporučení z koupit na redukovat, neboť přechodná korekce titulu je možná.

* Komerční banka vykáže podle nás v letech 2002 a 2003 výrazné nárůsty čistého zisku, a to přes restrukturalizační proces probíhající v bance. Z hlediska zisku na akcii výrazně předčí ostatní české blue chip tituly. Konzervativní tvorba rezerv a opravných položek po převzetí banky francouzskou Société Générale a nová podniková strategie navíc přispívají k redukci rizika spojeného s portfoliem aktiv KB.

* Nová strategie bude (po úspěšné implementaci) pro banku a její akcii prospěšná, protože nárůst expozice banky na trhu drobných klientů při současném zachování dobré pozice v sektoru velký firem pomůže diverzifikovat činnost banky a také rizika spojená s dominantním zaměřením na jeden tržní sektor.

* Naši cílovou cenu ke konci roku 2002 jsme výrazně zvýšili na 1 980 Kč (z 1 360 Kč) po (a) posouzení nové strategie banky, (b) revizi naších projekcí v návaznosti na zveřejněné výsledky roku 2001 a 1. čtvrtletí 2002 a po (c) použití podrobnější metodologie při ohodnocování akcie.

* Protože se ale nyní akcie KB obchoduje pouze s 6% růstovým potenciálem k naší nové cílové ceně (1 980 Kč), snižujeme naše klíčové dlouhodobé doporučení z koupit na držet. Investoři by měli opět začít kupovat akcii KB pokud její cena klesne pod úroveň 1 750 Kč.

* Akcie posílila za poslední tři měsíce o 48 %, neboť očekávání trhu podle našeho názoru nyní do určité míry reflektuje agresivní cíle banky stanovené pro rok 2004. Protože ale KB nezveřejnila žádné dílčí cíle pro roky 2002 a 2003, průběžné výsledky, které mohou být i výrazně pod klíčovými cíli banky pro rok 2004, mohou vést některé investory k realizaci jejich dosavadních zisků.

* Navíc lze očekávat ochabnutí současného zvýšeného zájmu o titul poté, co prostředky z prodeje akcií České spořitelny v nedávno skončené nabídce převzetí budou umístěny do jiných investic (včetně KB, která je nejpravděpodobnějším cílem). Věříme, že titul má v krátkodobém horizontu větší potenciál ke korekci než k dalšímu růstu, proto snižujeme naše krátkodobé doporučení z koupit na redukovat.

(Jan Hájek)

Úplné znění analýzy naleznete ZDE.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
16:00USA - Prodeje nových domů
20:00USA - Zápis z jednání FOMC