Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Získají americké indexy ještě 5 až 7% do konce roku? Dnes lze čekat růst minimálně v úvodu

Získají americké indexy ještě 5 až 7% do konce roku? Dnes lze čekat růst minimálně v úvodu

3.11.2003 15:19
Autor: 

Americké akciové trhy si dnes připravují půdu pro kladný start do nového týdne. Hlavním motivem je optimismus z ekonomického oživování americké ekonomiky, který podpoří podnikovou sféru, zvýší ziskovost jednotlivých firem a v konečném důsledku prodlouží pozitivní sentiment na akciových trzích o další měsíc.

Futures hlavních amerických akciových indexů ukazují už od samého rána pozitivní vývoj: futures indexu Dow Jones Industrial Average zpevňují o 0,44% na hodnotu 9806 bodu, futures širšího indexu S&P500 posilují o 0,28% na hodnotu 1052,4 bodu a futures technologického trhu NASDAQ přidávají 0,56% a pohybují se na hodnotě 1426,0 bodu.

Některé názory odborníku hovoří o dalších 5-7% růstu indexů do konce tohoto roku. Potvrdit by to mohly mimo jiné také dnešní makroekonomické údaje, především pak nejnovější hodnota indexu nákupních manažerů (ISM) v průmyslu za měsíc říjen (očekává se 56,0 bodu). Z korporátní sféry pak přicházejí následující zprávy:

* First Health Group Corp. – společnost varovala, že tržby a zisk v příštím roce budou „zklamáním“, vedení uvedlo, že tržby budou mít pouze jednociferný nárůst a zisk bude přibližně stejný jako v tomto roce.

* Pier 1 Imports Inc. – prestižní časopis Barron's uvedl, že největší maloobchodní řetězec s doplňky do bytu a na zahradu by mohl těžit právě z postupného oživování poptávky ze strany zákazníků.

* Charter Communications Inc. – kabelová televizní stanice vykázala za 3Q čistý zisk 7centů/akcii, zatímco v tom samém období loňského roku firma vykázala ztrátu 57centů/akcii, hlavní položkou zisku byly tržby z videa a vysokorychlostního připojení.

* Network Associates Inc. – výrobce antivirového softwaru McAfee uvedl, že předložil U.S. regulátorovi přepracované účetní záznamy od roku 1998, podnětem k tomuto kroku bylo vyšetřování z podezření na machinace v účetnictví.

* Ameritrade Holdings Corp. – zakladatel a milionář J. Joe Ricketts prodává spolu s dalšími privátními společnostmi 10% podíl v této nízkopoplatkové makléřské společnosti.

Viktor Reischig


Váš názor
  • Jen jestli vyšší zisky nejsou pouze důsledkem "cost cuttingu"
    3.11.2003 15:27

    :o)
    Michal
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data