Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Unipetrolu opět přinesly zklamání

Výsledky Unipetrolu opět přinesly zklamání

23.10.2003 16:24
Autor: 

Hlavní dceřiné společnosti Unipetrolu dnes odpoledne zveřejnily své hospodářské výsledky za 9M 2003 podle CAS. Kromě České rafinérské (a Spolany) vykázaly všechny společnosti nižší čistý zisk (vyšší ztrátu), než jsme očekávali. Nejvíce se na negativním vyznění výsledků podepsala ztráta Chemopetrolu a pouze minimální zisk Kaučuku (v obou společnostech vlastní Unipetrol 100 %). Ani vyšší než očekávaný zisk České rafinérské nedokázal vykompenzovat výše uvedené propady zisků. Na provozní úrovni byly výsledky také horší než naše projekce (opět největší zklamání přinesl provozní zisk Chemopetrolu a Kaučuku).

Nicméně akcie je nyní téměř výlučně hrou na atraktivní odkup po privatizaci, negativní výsledky by tudíž měly mít menší relevanci pro její cenu.

Jitka Oppitzová


Váš názor
 • PARAMO ???
  23.10.2003 16:34

  nesekli ste sa nahodou ???
  • UNI
   23.10.2003 16:49

   Co myslíte tou hrou na atraktivní odkup po privatizaci? Dokážete odhadnout kolik by to mohlo dělat? Mohu si jen spočítat cenu za privatizovaný celek / počet vydaných akcií, ale to asi nebude ono :-) Děkuji za odpověď
   Pavel Heřman
   • re
    24.10.2003 7:50

    po privatizaci bude následovat nabídka na odkup akcií od minoritních akcionářů, cena při odkupu by se měla pohybovat na úrovni 85% privatizační ceny.
    Jiří Soustružník
    • re
     24.10.2003 8:14

     Moc nerozumím tomu, proč všichni vychází z ceny privatizovaného podílu, když z obchodního zákoníku, vyplývá, že by se mělo vycházet z hodnoty akcie a k průměrné ceně by se mělo pouze přihlížet. Dále mi není jasné, zda je možné pro ustanovení odkupu použít ustanovení § 61 tj., že pro účely zákona se oceňuje podíl (akcie) mírou účasti na čistém obchodním majetku.
     René D.
     • cena akcie při povinném odkupu
      24.10.2003 12:18

      V případě povinného odkupu se používá §183 obchodního zákoníku, který konkrétně o ceně říká: "Cena nebo směnný poměr uvedené v povinné nabídce převzetí musí být přiměřené hodnotě účastnických cenných papírů. Při stanovení ceny pro účely povinné nabídky převzetí při ovládnutí společnosti se přihlédne k váženému průměru z cen, za něž byly uskutečněny obchody těmito cennými papíry v době 6 měsíců před vznikem povinnosti učinit nabídku převzetí, které byly evidovány Střediskem cenných papírů podle odstavce 4 (dále jen "průměrná cena"). Jestliže akcionář nebo osoba jednající s ním ve shodě nabyla v posledních 6 měsících cenné papíry, které jsou předmětem nabídky převzetí, za cenu vyšší, než je průměrná cena (dále jen "prémiová cena"), nesmí být cena navrhovaná v nabídce převzetí nižší než prémiová cena snížená až o 15 %, jestliže stanovy tuto odchylku nevylučují nebo nezpřísňují. Takto snížená prémiová cena nesmí být nižší než průměrná cena."
      Jitka Oppitzová
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data