Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Patria v úterý snížila doporučení k akciím Erste Bank na držet, cílová cena zůstává na 92 EUR

17.10.2003 9:45
Autor: 

Akcie Erste Bank za poslední tři týdny posílila o 10 % a dosáhla tak naší cílové ceny 92 EUR. Tato cena implikuje násobek vlastního kapitálu banky v letech 2003 a 2004 ve výši 2,03 resp. 1,85. Jelikož se domníváme, že trh v současnosti „férově“ oceňuje akcie Erste, snižujeme naše doporučení na držet z předchozího akumulovat.

Středoevropský region neposkytuje v současné době rakouské Erste Bank prakticky žádnou možnost pro další akvizici (kromě možného dokoupení podílu ve Slovenské spořitelně), růstový potenciál banky podnícený akvizicemi se tak v brzké budoucnosti vyčerpá. Banka se nyní musí zaměřit na restrukturalizaci nedávno realizovaných akvizicí a na zvýšení své provozní efektivnosti na rakouském trhu.

Jan Hájek

Analýza byla pro klienty VIP Patria zveřejněna jak v úplném znění v anglickém jazyce, tak ve zkrácené české verzi. Dokument ke stažení naleznete ZDE.

Pokud nejste klientem VIP Patria a máte zájem o registraci služeb VIP Patria na zkušební období, klikněte ZDE.

Pokud máte zájem o registraci služeb VIP Patria na placené období, klikněte ZDE.

Bližší informace k službě VIP Patria naleznete ZDE.

Vaše dotazy týkající se služby VIP Patria můžete zasílat na adresu info@patria.cz nebo můžete kontaktovat pracovníky Patria.cz na tel. čísle 221 424 332.


Váš názor
  • Jiný pohled ..
    17.10.2003 14:58

    15.10.2003 14:52 Pepé Odpovědět Patria snižuje doporučení k akciím Erste Bank... Patria má zřejmě vysokou mezinárodní autoritu. Velký skok kursu, který následoval po jejím doporučení, mi udělal radost. Jen tak dál! -------------------------------------------------------- 15.10.2003 11:29 Pepé Odpovědět Patria snižuje doporučení k akciím Erste Bank... Dík za informaci. Co se týče cílové ceny, tak si opravdu nejsem jist, kde by se měla nacházet. Ale pokud jde o růstový potenciál Erste Bank, tam jsem přesvědčen, že je velký až obrovský. Tedy nikoli, že "se růstový potenciál banky podnícený akvizicemi v brzké budoucnosti vyčerpá". Nejde totiž jenom o nové akvizice, ale i o jejich zefektivnění. To je běh na delší trať a je zde obrovský prostor. Kromě toho bude cena středo/východoevropských složek růst úměrně integraci do EU. Otázkou pro mne je pouze to, jak dalece jsou tato očekávání již oceněna.
    Ondřej T.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba