Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria zvyšuje cílovou cenu pro akcie ČEZ na 140 Kč, snižuje doporučení na

Patria zvyšuje cílovou cenu pro akcie ČEZ na 140 Kč, snižuje doporučení na "držet"

14.10.2003 9:37
Autor: 

Patria včera snížila své doporučení u akcií ČEZ z akumulovat na držet, cílová cena byla zvýšena ze 120 na 140 Kč na akcii. Posílení akcie v minulých týdnech odráží zlepšenou situaci jak co se týče prodaných objemů, tak průměrného výnosu na prodanou MWh. Atraktivitě akcie přidává i výhled na mezinárodní akvizice a slušný dividendový výnos. Dlouhodobě ale existuje několik rizik, které se soustřeďují zejména na pokračující státní vlastnictví a nízký poměr ROIC/WACC spojený s plánovanými rozsáhlými investičními výdaji. Pozornost bude dle nás také stále více upřena na rezervy a odhady nákladů spojených s ukončením provozu jaderných elektráren a skladováním vyhořelého jaderného paliva.

Jiří Soustružník

Analýza byla pro klienty VIP Patria zveřejněna dnes ráno, a to jak v úplném znění v anglickém jazyce, tak ve zkrácené české verzi. Dokument ke stažení naleznete ZDE.

Pokud nejste klientem VIP Patria a máte zájem o registraci služeb VIP Patria na zkušební období, klikněte ZDE.

Pokud máte zájem o registraci služeb VIP Patria na placené období, klikněte ZDE.

Bližší informace k službě VIP Patria naleznete ZDE.

Vaše dotazy týkající se služby VIP Patria můžete zasílat na adresu info@patria.cz nebo můžete kontaktovat pracovníky Patria.cz na tel. čísle 221 424 332.


Váš názor
 • Počítejte se mnou? Není v tom chyba?
  14.10.2003 18:13

  Vážený pane Soustružníku, nemohu se dopočítat. Str. 11 dole vašeho anglického elaborátu. Ministersvo financí očekává z prodeje 16,6 a 51 % akcií čez 94 miliard korun. Dle vašeho názoru bude 16,6% akcií prodáno za 140 korun na akcii. Dopočítáno do 94 miliard ve svém doporučení píšete, že 51% akcií čez pak bude prodáno za 421 korun na akcii a odkup pro minoritní akcionáře by byl 0,85*421 a to je 357 korun. Až sem cituji vaše doporučení ! Není ten výpočet ale trochu jinak? 94 miliard minus 14 miliard (16,6% za 140 na akcii) je 80 miliard a 80 miliard na 51% akcií čez znamená 267 korun na akcii a ne 421 a odkup by pak samozrejmě nemohl byt za 357 ale pouze 227 korun na akcii. je to tak? Pokud mám pravdu doufám, že vás to nenavede k snížení cílové ceny čez. Rozhodně je mi ale milé, že žijete s představou, že majorita v čez se bude privatizovat za 421 korun na akcii !
  Pavel Roman
 • Dotaz na vedení ČEZ
  14.10.2003 11:03

  Zprostředkovaně se mi dostala do rukou analýza Patrie, a tak bych se chtěl pana Soustružníka zeptat jestli si opravdu stojí za názorem, že nízká cena energií neumožní Čezu efektivně investovat do obnovy klasické energetiky po roce 2010. To opravdu sedí dle něj ve vedení společnosti ČEZ tak profesně slabí lidé, že nebudou schopni na takovou situaci včas reagovat. Děkuji za odpověď.
 • Odstraňujete kritické příspěvky?
  14.10.2003 10:40

  Četl jsem na stránkách www.fin.cz zdrcující kritiku tohoto rozboru i autora Soustružníka. Rovněž jsem se dověděl, že kritický názor v této rubrice byl z vašich stránek odstraněn. Můžete veřejnosti vysvětlit, proč takové věci děláte? Vaše rozbory a chování , jež jsou na velmi nízké úrovni, a úspěšnost vašich doporučení mne přesvědčily, že za vším není poze hloupost, ale zlý úmysl.
  Zdeněk Lukeš
  • RE: odstranění kritických přispěvků
   14.10.2003 10:56

   Vážený p. Lukeši, za celou dobu existence možnosti diskuse na stránkách Patria.cz bylo smazáno maximálně 10 názorů. A to ve chvíli, kdy se uživatelé vulgárně naváželi do autorů článků. Všichni kolegové, kteří na stránkách publikují, jsou lidé, kteří své práci rozumí a své komentáře veřejně publikují v dobré víře. Byl smazán názor, který čtenář zahájil slovy „Nejste Blbouni nejapní?“ - to pro nás není úroveň, na které hodláme s uživateli diskutovat. Upozornila jsem onoho "čtenáře", že při formě příspěvku, jakou zvolil, jsme se rozhodli názor nezobrazovat. Sám jistě víte, že se kolegové jinak snaží na dotazy uživatelů odpovídat. Je velmi jednoduché napsat takto vulgární příspěvek a podepsat se "čtenář"... Rozhodně neodstraňujeme kritické příspěvky, pokud jsou napsány slušnou formou! To jistě uživatelé, kteří pravidelně do diskuse přispívají, vědí. Přeji hezký den.
   • diskuze
    14.10.2003 18:19

    Sám jistě víte, že se kolegové jinak snaží na dotazy uživatelů odpovídat - byl bych rad kdyby jste dostála vaseho slova a pozeptala se pana Soustruznika,jak k tem svym cislum dosel.mohl by zde ctenarum vysvetlit,jak prisel na cenu 140kc,to bych povazoval za seriozni a ne nejake mlzeni ci neodborne analyzy!!
    ppetr
   • TY
    14.10.2003 11:05

    Děkuji za vysvětlení.
    Zdeněk Lukeš
 • Neuvěřitelné
  14.10.2003 10:10

  Famózní, brilantní.
  • Doporučení
   14.10.2003 10:17

   http://www.fin.cz/nazory/defaultpg_T90_PR76493.htm
   Jiří Neumann
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data