Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

CME prodává svou dceru ČNTS skupině PPF za 53,2 mil. dolarů

8.10.2003 15:06
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy CME
Hamilton (Bermudy)/Praha 8. října 2003 – Společnost Central European Media Enterprises Ltd. (CME) dnes oznámila, že se dohodla s kyperskou společností PPF Ltd., součástí největší české finanční skupiny PPF, o prodeji své české dceřiné společnosti ČNTS za 53,2 milionů USD.

„Po dokončení transakce bude PPF vlastnit veškerá aktiva a pasiva ČNTS ve sporech s CET 21,“ uvedl Fred Klinkhammer, místopředseda představenstva a výkonný ředitel CME. „Naše společnost získá dalších 53,2 milionů dolarů, což zvýší celkovou částku získanou od Vladimíra Železného nebo na jeho úkor, od České republiky a společnosti CET 21 a s ní souvisejících firem na 437,1 milionů dolarů. CME tak již nebude mít v České republice žádná aktiva a ani žádný zájem na výsledku neurovnaných sporů mezi CET 21 a ČNTS. Zavázali jsme se také, že nebudeme po dobu příštích dvou let PPF v České republice konkurovat. V případě možného budoucího prodeje obchodního podílu PPF v CET 21 a přidružených společnostech však naopak přijala společnost PPF závazek nabídnout CME příležitost k jednání o odkupu jako prvnímu zájemci,“ vysvětlil Klinkhammer stručně obsah dohody.

Dohoda stanovuje, že CME ještě dnes obdrží nevratnou zálohu ve výši 7,5 milionů dolarů a dalších 7,5 milionů dolarů do 15 dnů včetně pro CME přijatelné záruky na splacení zbylých 38,2 milionů USD. Rozdíl úročený na úrovni průměrné tříměsíční sazby LIBOR bude uhrazen ve dvou splátkách. První ve výši 20 milionů USD a příslušného kumulovaného úroku do nebo nejpozději 15. července 2004 a druhá splátka ve výši 18,2 milionů USD do nebo nejpozději 15. července 2005. Pokud CME druhou platbu ve výši 7,5 milionů USD nebo požadovanou záruku neobdrží do 15 dnů, propadne první zálohová splátka ve prospěch CME a dohoda mezi oběma stranami zcela pozbude platnosti. Dohoda obsahuje rovněž ujednání o snížení dohodnuté ceny o 2 miliony USD pro případ, že CME obdrží celou částku před 31. prosincem 2003. Obdrží-li CME celou částku do 15. července 2004, sníží se konečná částka o 1 milion dolarů. Podle informací, které má CME k dispozici, nepodléhá tato transakce zdanění ani v ČR ani v Nizozemí, protože jde o prodej vlastnického podílu.

Aktiva ČNTS tvoří budova v centru Prahy, exkluzivní servisní dohoda mezi ČNTS a CET 21, držitelem licence na vysílání TV Nova, a minoritní podíl ve společnosti CET 21. ČNTS se přitom pokoušela prosadit platnost a účinnost tzv. servisní smlouvy před českými soudy již od roku 1999. Součástí aktiv ČNTS jsou rovněž určité ochranné známky, nebo podíly na nich, včetně dalších práv k duševnímu vlastnictví. Další součást aktiv ČNTS tvoří pohledávky ve výši 275 milionů USD za společností CET 21 a některými s ní souvisejícími právnickými osobami uplatňované před českými soudy a ve vídeňské arbitráži. CME je přesvědčena, že by si z přisouzené částky mohla ponechat 72 miliony USD.

„Transakce se CME je součástí série kroků, které PPF zahájila hned po loňském nepřátelském převzetí skupiny společností kolem TV Nova s cílem její rychlé konsolidace,“ uvedl k dohodě se CME majoritní vlastník a předseda skupiny společností PPF Petr Kellner.

Tato tisková zpráva obsahuje výhled do budoucnosti, včetně informací ohledně přijetí záruky a peněz od společnosti PPF. S ohledem na to si společnost pro takové výhledy vyhrazuje právo ochrany podle zákona „Private Securities Litigation Reform Act“ z roku 1995. Tyto předpoklady zahrnují nejistoty a rizika, která nelze přesně předvídat ani předpokládat. Budoucí vývoj a skutečné dopady na finační situaci, provozní výsledky a cash-flow společnosti se mohou od výše popsaných nebo ve výhledu do budoucnosti předpokládaných událostí věcně lišit.

Central European Media Enterprises Ltd. je televizní společnost, která vlastní přední televizní stanice ve čtyřech zemích s celkovým počtem přibližně 70 milionů diváků. CME provozuje televizní stanice v Rumunsku (PRO TV, Acasa), Slovinsku (POP TV, Kanal A), Slovensku (Markíza TV) a na Ukrajině ( Studio 1+1). Společnost CME je obchodována v USA na trhu NASDAQ pod symbolem "CETV".

Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.10.2016
12:00Project Syndicate: Mohou evropské banky zachránit EU?
11:54Evropa od úvodu ztrácí, DAX -1 %
11:21Fond Horizon USD Low – široce diverzifikovaný investiční instrument v USD
11:00Citi: Dolarový cyklus je u konce, vše může skončit monetárním chaosem
10:26Oslabení dolaru může táhnout výběr zisků před rizikovými událostmi  
10:00Český start-up Apifier získal investory: Incomming ventures a Spread Capital
9:38Rozbřesk – Mario Draghi se snaží v Berlíně obhájit ECB
9:17Technická analýza - Bez významných makrodat může měnový pár EURUSD pokračovat v konsolidaci
8:56Praha open – Trhy se budou dopoledne pohybovat kolem nuly  
8:33Ropa a Apple srazily akcie v Asii. Tamní akciové trhy většinou oslabovaly  
25.10.2016
22:03Wall Street zakončila v červeném, Under Armour po výsledcích -13 %
18:00Pět růstových akcií, kterým by investoři měli nyní věnovat pozornost
17:52Summary - Orange, Fiat Chrysler, Visa, Caterpillar, GM, Procter & Gamble
17:24Nervózní libra doléhala i na euro, ale akciím pomohla  
17:00Praha close - Trh zisky neudržel, CETV a O2ČR po výsledcích v plusu
17:00Procter & Gamble šetřil, odprodával značky...a potěšil investory
16:47Největší výrobce brýlí Luxottica zvýšil příjmy
15:30Zmrtvýchvstání a pak propad: Monte dei Paschi
15:00Facebook vyráží na Čínu
14:54Technická analýza - DAX je z pohledu techniky nastaven na pokles. Výsledková sezóna ho však může poslat výše

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
ARM Holdings PLC (09/16 Q3)
16:00USA - Prodeje nových domů