Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom dnes překvapil zveřejněním lepších než očekávaných výsledků

Český Telecom dnes překvapil zveřejněním lepších než očekávaných výsledků

30.7.2003 15:19
Autor: 

Příjmy z hovorného byly o 4% nižší než naše projekce (a o 24 % nižší než v prvním pololetí loňského roku), což je způsobeno nižším objemem provolaných minut, naproti tomu průměrný realizovaný minutový výnos byl o něco vyšší.
Tyto nižší příjmy z hovorného byly téměř kompenzovány vyššími příjmy od ostatních operátorů. Zatímco příjmy z paušálních poplatků a datových a jiných služeb byly v souladu s očekáváním, příjmy z mobilní telefonie byly o něco vyšší. Celkové konsolidované tržby dosáhly 25,4 mld. Kč a překonaly tak o 1,4 % naše očekávání.

Společnost vykázala EBITDA 12,5 mld. Kč, lepší než očekávání byla i EBITDA marže (hlavně díky nižším nákladům na energii, údržbu a ostatním provozním nákladům), odpisy byly v souladu s našimi projekcemi, provozní zisk 3,2 mld. Kč - proto o 0,3 mld. Kč přesáhl naše očekávání.

Vyšší zisk před zdaněním byl dosažen díky vyšším než očekávaným kurzovým ziskům a čistý zisk 2,277 mld. Kč byl pozitivně ovlivněn daňovým štítem, který mohl uplatnit Eurotel z vyplacených dividend.

Konsolidované investiční výdaje meziročně poklesly o 40 % na 2,7 mld. Kč.

Počet zákazníků Eurotelu přesně odpovídá námi odhadovanému počtu 3,99 mil. Tržby za první pololetí 14,139 mld. Kč byly výrazně lepší díky vyšším příjmům očištěným o mimořádné výnosy (to je reflexí vyššího ARPU). Zatímco paušální příjmy byly v souladu s očekáváním, propojovací a hlavně čisté příjmy z hovorného (díky vyššímu čistému příjmu z hovorného na klienta) byly nad očekáváními. Protože poměr předplacených a tarifních zákazníků zůstává téměř nezměněn, je toto alespoň částečně odrazem uvádění nových produktů, služeb (např. MMS) a nových tarifních struktur.

Kromě vyšších tržeb byl zisk EBITDA Eurotelu podpořen 52% EBITDA marží (zatímco se očekávalo 51 %). EBIT dosáhl 4,921 mld. Kč. Čistý zisk 3,803 mld. Kč byl pozitivně ovlivněn daňovým štítem 420 mil. Kč díky dividendě 11 mld. Kč, která bude vyplacena v říjnu. Zatímco velikost této slevy jsme odhadli správně, předpokládali jsme, že bude rovnoměrně rozložena na celý rok. Upraven o dopad této slevy je čistý zisk o 6 % vyšší než jsme čekali.

Celkově jsou výsledky pozitivní, a to zejména díky Eurotelu, což mimo jiné potvrzuje správnost akvizice 49% podílu v této společnosti.

Jiří Soustružník


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data