Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pololetní výsledky Eurotelu výrazně ovlivní konsolidovaná čísla Českého Telecomu

Pololetní výsledky Eurotelu výrazně ovlivní konsolidovaná čísla Českého Telecomu

28.07.2003 14:09
Autor: 

Výraznou měrou do výsledků Českého Telecomu promlouvá Eurotel (konsolidován z 51 %). Obecně můžeme konstatovat, že na téměř saturovaném domácím trhu mobilní telefonie se pozornost mobilních operátorů přesouvá od získávání nových zákazníků na udržení stávajících, nalézání nových zdrojů výnosů (např. MMS) a jiných způsobů maximalizace výnosu na stávajícího zákazníka, na optimalizaci provozních a investičních výdajů.

Co se týče pololetních výsledků Eurotelu, předpokládáme, že meziroční pokles BLARPU (průměrný celkový výnos na zákazníka) bude o něco větší než nárůst počtu zákazníků (tj. celkové výnosy meziročně mírně poklesnou), stabilní EBITDA marži na úrovni 50 % a mírný nárůst odpisů. Tyto tři faktory způsobí pokles čistého zisku v meziročním srovnání.

Nicméně status Eurotelu jako společnosti s velmi dobrou schopností generovat cash flow je zachován stále vysokou provozní ziskovostí, malou potřebou pracovního kapitálu (která je dána samozřejmě charakterem odvětví) a stabilním capexem (předpokládáme 17% tržeb na konci 2003).

Následující grafy sumarizují vývoj dvou hlavních ukazatelů z hlediska valuace – tržeb a EBITDA marže (první graf) a dva hlavní determinanty tržeb – počet zákazníků a průměrné výnosy na zákazníka (druhý graf):

Jiří Soustružník, J.Oppitzová

Komentář k očekávaným výsledkům Českého Telecomu naleznete ZDE

Komentář k očekávaným výsledkům ČEZu naleznete ZDE


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data