Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KCP: Investiční zprostředkovatelé cenných papírů musí mít nyní osvědčení

KCP: Investiční zprostředkovatelé cenných papírů musí mít nyní osvědčení

14.7.2003 16:55
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
Od 13. července 2003 musí mít všechny osoby, které přijímají a předávají pokyny týkající se investičních instrumentů, tedy většinou distributoři podílových listů, akcií a dluhopisů, osvědčení od Komise pro cenné papíry. Dosud Komise vydala osvědčení 1500 osobám a registruje dalších asi 700 žádostí. Zprostředkovatelé, jež do tohoto termínu osvědčení nezískali, nesmí ve své činnosti pokračovat. Komise doporučuje investorům, aby zprostředkovatele žádali o předložení osvědčení o registraci.

Registrovaný zprostředkovatel je oprávněn pouze přijímat a předávat pokyny týkající se investičních instrumentů, nesmí přijímat peněžní prostředky nebo cenné papíry. Pokyny pak může předávat pouze investiční společnosti, investičnímu fondu, bance, obchodníkovi s cennými papíry nebo jiné osobě s osvědčením o registraci. Dosud byly registrované subjekty oprávněny svou činnost provádět i prostřednictvím nezávislých osob, s nimiž uzavřely například smlouvu o obchodním zastoupení. Nyní mohou pokyny předávat pouze za pomoci vlastních zaměstnanců, případně dalších osob s osvědčením o registraci vydaným Komisí.

Cílem této změny je zajistit, aby investiční služby byly poskytovány s odbornou péčí a pouze osobami, které k tomu mají alespoň základní kvalifikační předpoklady. Předpokladem udělení registrace je totiž mj. dobrá pověst žadatele, ukončené středoškolské vzdělání a přiměřené znalosti a zkušenosti s kapitálovým trhem. Registrovaná osoba je rovněž povinna dodržovat pravidla jednání se zákazníky stanovená zákonem o cenných papírech a vést evidenci o přijatých a předaných pokynech.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:30USA - Empire State Manufacturing index
15:15USA - Průmyslová výroba, m/m