Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Soud zamítl žaloby Vokrouhleckého, další fondy se otevírají

Soud zamítl žaloby Vokrouhleckého, další fondy se otevírají

11.7.2003 14:47
Autor: 

Hned několik rozhodnutí soudu ukončilo snahu zabránit otevírání investičních fondů. Vrchní soud nevyhověl žalobám minoritního akcionáře Jana Vokrouhleckého a potvrdil platnost usnesení valných hromad o přeměnách Křišťálového IF a IF obchodu, cestovního ruchu a služeb na otevřené podílové fondy. Pravomocně Vrchní soud rovněž ukončil spor o otevření bývalého IF Bohatství, u kterého Vokrouhlecký zpochybňoval rozhodnutí rejstříkového soudu o výmazu z obchodního rejstříku.

Jan Vokrouhlecký napadl se svými právníky otevírání investičních fondů v letech 1999 a 2000. Kvůli jeho žalobám bylo blokováno otevření několika investičních fondů různých správců. Po vyřešení žalob u IF Bohatství, Křišťálového IF a IF obchodu zbývá ve Skupině ČSOB ukončit soudní řízení jen u fondu Kvanto. „Jsme rádi, že dochází k těmto rozhodnutím a investoři se tak konečně mohou dostat ke svým penězům uvnitř fondů,“ vítá výrok soudu Pavel Tichý z ČSOB Asset Managementu. „Trvalo to sice nějakou chvíli, ale nyní již nic nestojí v cestě k otevření obou investičních fondů,“ dodal Pavel Tichý.

Výmazem Křišťálového IF z obchodního rejstříku bude umožněn zápis otevřeného podílového fondu 1.IN – Křišťálový fond a zahájení vydávání a odkupování podílových listů. Podobně vznikne z IF obchodu, cestovního ruchu a služeb otevřený fond 1. IN - Fond obchodu. Ještě předtím bude ukončeno jejich obchodování na RM-Systému.

(zdroj: tisková zpráva ČSOB)

O problémech s otevíráním fondů čtěte v článku ČTK: Fondy, jež se nestihnou otevřít, zřejmě o licenci nepřijdou.


Váš názor
 • magor
  11.7.2003 15:15

  tak to je super, protoze ten Vokrouhlecký je peknej magor....
  martin
  • aaa
   11.7.2003 15:18

   To teda jo. Ted kdyz to prohral, muze na nej uspesne kterykoli podilnik podat zalobu za usle zisky
   roman
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data