Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
České radiokomunikace prodají zbytek Contactelu za 1 korunu

České radiokomunikace prodají zbytek Contactelu za 1 korunu

9.7.2003 9:40
Autor: 

komentář doplněn
České radiokomunikace se dohodly s partnerskou TDC na prodeji svého podílu v telekomunikační firmě Contactel za 1 Kč, společnost to oznámila londýnské burze. Podle auditu byl Contactel oceněn na nulu.

Čra kontrolují 40% Contactelu a TDC po nedávném navyšování kapitálu 60% ztrátové firmy.

(zdroj: Reuters)

následuje úplné znění tiskové zprávy Čra
(Praha, 9. července 2003) – Na řádné valné hromadě společnosti ČESKÉ RADIOKOMUNIKACE a.s. („Společnost“), která se konala dne 16. dubna 2003 informovala Společnost akcionáře, že TDC group vyjádřila zájem získat celý obchodní podíl Společnosti ve společnosti Contactel s.r.o. ( který v současnosti činí 40,39%). Zbylých 59,61% ve společnosti Contactel je vlastněno společností TDC Internet A/S, která v současnosti fúzovala se společností TDC Totallosninger A/S. Tyto události následovaly dřívější prohlášení Společnosti z roku 2002, že se Společnost rozhodla nadále neposkytovat finanční podporu Contactelu. Od doby, kdy bylo toto rozhodnutí přijato byl Contactel podporován výhradně TDC group, která Contactelu poskytla značné úvěry a kapitálové vklady. Dále, jak je uvedeno v účetní závěrce Společnosti za rok 2002, na hodnotu investice Společnosti do společnosti Contactel byly v celé míře vytvořeny opravné položky.

Následně probíhala jednání mezi Společností a TDC group ohledně podmínek prodeje celého obchodního podílu Společnosti v Contactelu. Na základě ocenění připraveného nedávno soudem jmenovaným znalcem, které Společnost obdržela a které konstatovalo, že kupní cena podílu ve společnosti Contactel by měla být nulová, Společnost, s odkládací podmínkou schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a souhlasu valné hromady Contactelu, souhlasila, že odprodá za kupní cenu ve výši 1 Kč svůj obchodní podíl ve společnosti Contactel společnosti TDC Totallosninger A/S, právnímu nástupci společnosti TDC Internet A/S.

Mluvčí Společnosti prohlásila: „ČRa je nyní poskytovatelem úplné škály telekomunikačních služeb pod svým obchodním označením „Bluetone“, vyvíjí tyto služby koncovým zákazníkům nezávisle a soutěží se společností Contactel. Přestože žádná opce nebyla vůči ČRa ve vztahu k obchodnímu podílu ČRa v Contactelu využita, existovaly strategické a obchodní důvody, které vedly Společnost k tomu, aby prodala svůj podíl v Contactelu, a jsme rádi, že jednání byla úspěšně završena.“


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data