Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Co vědí výkonní ředitelé? Cisco Systems: viceprezident Richardson prodal 3 mil. akcií

Co vědí výkonní ředitelé? Cisco Systems: viceprezident Richardson prodal 3 mil. akcií

23.06.2003 8:43
Autor: 

Páteční pokles indexu Nasdaq (-0,24%), ačkoliv indexy Dow Jones (+0,23%) a S&P (+0,10%) rostly, způsobil propad akcí společnosti Cisco Systems (-3,32%). Ty ztrácely opět za velmi aktivního obchodování. Třináct minut před závěrem obchodování SEC oznámila, že viceprezident James Richardson ve čtvrtek prodal asi 3 mil. akcií z jeho 18i milionového portfolia, a napodobil tak Steva Ballmera, který před necelým měsícem prodal část svého podílu ve společnosti Microsoft, jejíž je výkonným ředitelem.

Směrem dolů zamířily akcie společnosti Intel, které ztratily 2,13 procenta. Zjevně tak dochází k přesunu finančních prostředků z technologických titulů a investoři se zaměřili na akcie průmyslových společností jakými jsou General Motors (+1,37%) a General Electric (+0,5%). Největší světový výrobce automobilů na světě oznámil záměr prodat USD 13 mld. obligací, když se větší část prostředků přesune na penzijní plán. Úspěšný den společnost doplnila informací o vývoji tržeb ve 2Q. Ty by měly dosáhnout horní hranice odhadů.

Největší společnost na světě - General Electric - pak na setkání s analytiky nesnížila své odhady zisku, a tím tak nenaplnila některé obavy analytiků. Vrásky na čele Larryho Allisona zřejmě způsobilo již druhé zamítavé stanovisko představitelů společnosti PeopleSoft (-1,08%) o převzetí za strany Oracle (-3,08%). Naopak zvýšený zájem zaznamenaly akcie společnosti H.J. Heinz poté, co se v magazínu Business Week objevily spekulace o možném převzetí společnosti (+0,9%).

Roman Koděra


Váš názor
  • Kdo je víc?
    23.06.2003 10:11

    Ha ha, to jako znamená, že je více než prezident? Vice je anglické slovo, nikoli české, proto musí být s krátkým i. Navíc se to píše dohromady. A co třeba to napsat normálně česky, místopředseda? P. D.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data