Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

KCP šetří porušení povinností při nabídce převzetí akcií společnosti UNION BANKA !

29.4.2003 16:42
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
Komise pro cenné papíry (Komise) upozorňuje akcionáře Union banky, kteří přijali povinnou nabídku převzetí od společností INVESMART B.V. a Union group, a.s., že v současné době šetří, zda uvedené společnosti vypořádaly smlouvy uzavřené na základě této nabídky převzetí v souladu se zákonem.

Podle obchodního zákoníku nesmí lhůta pro převedení cenných papírů a zaplacení kupní ceny překročit 60 dnů od uzavření smlouvy. Podle informací dostupných Komisi však společnost INVESMART B.V. ani Union Group, a.s. dosud svoji povinnost vypořádat smlouvy uzavřené na základě nabídky převzetí nesplnily. Komise proto v této věci zahájila šetření. Komise navíc upozorňuje, že navrhovatel, který při nabídce převzetí porušil zákon, nesmí vykonávat hlasovací práva spojená s akciemi, jejichž nabytí založilo povinnost učinit nabídku převzetí, jak přímo vyplývá z obchodního zákoníku.

Nizozemské společnosti INVESMART B.V. a společnosti Union Group, a.s., které jednají ve shodě, vznikla 19. listopadu 2002 povinnost učinit nabídku převzetí tzn. nabídnout ostatním akcionářům Union banky odkup jejich akcií. Komise udělila 14. ledna 2003 souhlas k uveřejnění této nabídky převzetí. Společnost INVESMART B.V. nabídku uveřejnila 17. ledna 2003 v deníku Právo. Podle informací, které byly uveřejněny v Právu dne 4. března 2003, tuto nabídku převzetí přijali celkem 4 akcionáři, kteří jsou majitelé 8820 kusů jednoho druhu akcií (označení ISIN CZ0008025004) a 700 kusů druhého druhu akcií (označení SIN 770970001549).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university