Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KCP zahájila prověrku výsledků hospodaření fondu Trend

KCP zahájila prověrku výsledků hospodaření fondu Trend

14.4.2003 18:02
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
Ze zprávy o hospodaření společnosti TREND - všeobecný investiční fond a. s. v konkurzu (Trend) vyplývá, že vlastní kapitál fondu je pouze 83 mil. Kč, zatímco z dosud zveřejňovaných údajů akcionáři očekávali, že vlastní kapitál bude minimálně o 70 mil. Kč vyšší. Přičemž začátkem tohoto roku měla být z Lichtenštejnska, dle informací policie, zaplacena do majetku fondu částka zhruba ve výši 70 mil. Kč. Komise proto zahájila prověrku výsledků hospodaření fondu a chce vyzvat soud k přezkoumání, zda správce konkurzní podstaty jednal s odbornou péčí.

Komise pro cenné papíry obdržela roční zprávu za rok 2002 a na základě uvedených údajů okamžitě zahájila prověrku účetních výkazů fondu Trend. Ze zprávy o hospodaření vyplývá, že vlastní kapitál uvedeného fondu je pouze 83 mil. Kč, zatímco z dosud zveřejňovaných údajů akcionáři očekávali, že vlastní kapitál bude minimálně o 70 mil. Kč větší. Disproporce řádově odpovídá výši krátkodobých závazků, to znamená částce téměř 80 mil. Kč, přičemž z účetních výkazů nevyplývá, o jaké závazky jde.

Částka zhruba ve výši 70 mil. Kč měla být do majetku fondu zaplacena podle informací orgánů činných v trestním řízení z Lichtenštejnska, a to začátkem tohoto roku po prodeji pohledávky, kterou měl Trend za společností Forminster Enterprises Limited. Předmětem dražby měla být pouze pohledávka za společností Forminster Enterprises Limited bez jakýchkoli dodatečných závazů a práv. Peníze uhrazené počátkem roku z Lichtenštejnska proto neměly být dle názoru Komise převedeny na společnost, která v dražbě koupila uvedenou pohledávku, neboť právo na výplatu peněz blokovaných v Lichtenštejnsku nebylo podle zveřejněných informací předmětem dražby.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data