Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Zisk Erste Bank v roce 2002 předčil očekávání především díky jednorázovým výnosům

24.03.2003 10:12
Autor: 

Erste Bank dosáhla v roce 2002 čistého zisku ve výši 246 mil. EUR (tzv. Core Group zisk), což je lepší než očekávaný výsledek (Patria odhadovala 221 mil. EUR).

Provozní zisk před jednorázovými položkami (749 mil. EUR) téměř přesně odpovídal naším odhadům. Poměrně výrazný nárůst výnosů z poplatků a provizí (především díky positivnímu vlivu České spořitelny) kompenzoval propad ve výnosech banky z obchodování (12 % pod našimi projekcemi). Zatímco výsledek Erste na provozní úrovni byl v souladu s našimi projekcemi, výši čistého zisku příznivě ovlivnil především jednorázový výnos z prodeje majetkových podílů (Erste v prosinci 2002 prodala 15% podíl v Donau Versicherung, ceny ani očekávaný dopad na hospodářské výsledky ale tehdy neindikovala).

Tvorbu opravných položek ve výši 221 mil. EUR výrazně ovlivnily nepříznivý hospodářský vývoj v Evropě resp. na rakouském trhu (Patria očekávala pouze 199 mil. EUR). Erste Bank bude navrhovat dividendu ze zisku roku 2002 ve výši 1,24 EUR na akcii (tj. stejně jako v předchozím roce).


* “Core Group” výsledky nezahrnují regionální rakouské spořitelny, které Erste nevlastní, ale které jsou konsolidovány v rámci tzv. Erste Bank Group kvůli jejich členství v systému křížových záruk

Jan Hájek


Váš názor
  • Bublina
    24.03.2003 10:43

    Další nafukování výsledků je tady ...
    Petr Menčík
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data