Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
D47: Výstavba začne v červenci 2003

D47: Výstavba začne v červenci 2003

12.3.2003 12:46
Autor: 

Nejpozději 1. července hodlá společnost Housing&Construction zahájit stavbu dálnice D47. ČTK o tom dnes informoval ředitel projektu Amir Ronen. Podle ředitele by měla být dálnice dokončena v roce 2010, tedy o jeden rok později, než se původně plánovalo.

Cena celého projektu výstavby dálnice se podle prohlášení Ronena měnit nebude, v současné době vychází na 112 až 115 mld. Kč, píše ČTK. H&C by neměla překročit cenu 125 mld. Kč kalkulovanou vládou podle cen roku 2001.

následuje úplné znění tiskové zprávy společnosti Housing & Construction (CZ)
Společnost Housing & Construction (CZ) dnes informovala o nejnovějším vývoji jednání s českým ministerstvem dopravy. Projektová společnost odsouhlasila další prodloužení jednání o dva měsíce. I navzdory tomuto zdržení je H&C připravena zahájit výstavbu dálnice D47 nejpozději v červenci 2003.

„Nejsou to smluvní strany projektu, kdo si nemůže dovolit nezahájit stavbu v červenci,“ uvedl Jiří Šedivý, předseda dozorčí rady H&C. „Jsou to především obyvatelé celého regionu, kdo si nemůže dovolit riziko nového odkladu zprovoznění dálnice o další dva nebo tři roky. Investiční příležitosti, které existují dnes, se v budoucnosti nemusí opakovat,“ vysvětlil Šedivý.

Prodloužení negociačního období nebude pro českou stranu znamenat žádné další zvýšení finančních nákladů. V této souvislosti se však obě smluvní strany dohodly, že stát na pokrytí zvýšených nákladů projektové společnosti vyplatí zálohově H&C částku 3,5 miliónu eur. Tato částka bude projektovou společností vrácena státu včetně úroků v den podpisu smlouvy o financování výstavby. Jednání o veškerých obchodních a právních záležitostech by měla být ukončena parafováním Realizační dohody do konce března. Podle nejnovějšího ujednání by měly být veškeré dokumenty včetně všech finančních dohod předloženy vládě České republiky 28. května 2003 ke konečnému schválení.

„Předávání pozemků už nepředstavuje žádný vážný problém,“ informoval Amir Ronen, ředitel projektu D47. Jednání o vyváženějším rozložení rizik se pohnula kupředu v okamžiku, kdy H&C na sebe vzala povinnost pružně přizpůsobit harmonogram výstavby procesu výkupu pozemků českými orgány. Tato úprava významně omezuje finanční rizika státu. „Rozložení rizik musí být posuzováno v celém kontextu výstavby, nikoliv jednotlivá rizika odděleně. Samozřejmě existují na obou stranách výjimky. Avšak i pro tyto extrémní případy jsou k dispozici řešení. K dnešnímu dni nejsou na jednacím stole žádné závažné problémy. Jsem přesvědčen, že při dobré vůli na obou stranách se jednání o dosud otevřených otázkách podaří do konce března uzavřít,“ dodal Ronen.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data