Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Výsledky Komerční banky trh nezaskočily, Patria nemění své investiční doporučení

28.2.2003 11:24
Autor: 

Komentář doplněn
Předběžné nekonsolidované výsledky Komerční banky podle IAS za rok 2002 trh ani nás nepřekvapily. Čistý zisk ve výši 8,76 mld. Kč byl sice o cca 5 % nad očekáváním trhu (a v souladu s naším odhadem 8,69 mld. Kč), ale provozní zisk 9,84 mld. Kč na druhou stranu mírně zaostal za tržním konsensem (o cca 2 %).Zdroj: Patria Finance, KB

Provozní výsledek zaostal za naším očekáváním kvůli nižším provozním výnosům, ale protože hlavní příčina nebyla ani na straně úrokových výnosů ani výnosy z poplatků a provizí, nejde o velké zklamání. Pozitivní je skutečnost, že bance se podařilo kompenzovat klesající výnosy snížením provozních nákladů i v posledním čtvrtletí minulého roku.

Největší odchylky od projekcí tradičně vznikly pod provozní úrovni. Na jednu stranu banka rozpustila více opravných položek a rezerv ke svým úvěrům, celkem 2,45 mld. Kč (po započtení tvorby OP k cenným papírů a dceřiným společnostem to činí 1,44 mld. Kč), na druhou stranu banka odvedla na dani o 450 mil. Kč více, než jsme očekávali.

Banka nezveřejnila podrobné informace o své rozvaze, pouze informovala, že se její bilanční suma meziročně zvýšila o 4,3 % na 440 mld. Kč. Protože není možné očistit toto číslo o vliv repo operací se státními institucemi, má pouze omezenou vypovídací schopnost (bez vlivu této položky a akvizice pražské pobočky Société Générale jsme očekávali růst aktiv KB o 1 %). Celkově hodnotíme výsledky banky jako neutrální, neměly by výrazně měnit naše projekce na provozní úrovni. V tuto chvíli proto ponecháváme naši 12-měsíční cílovou cenu 2,770 Kč a investiční doporučení akumulovat nezměněny.

Jan Hájek

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data