Obchodování s korunou bylo dnes nezáživné a technické. Trh trpí nedostatkem zpráv a tak se prodává a nakupuje technicky a podle nálady trhu s ohledem na vývoj eura, dolaru a potažmo iráckého konfliktu. Česká měna sice korigovala dopolední znehodnocení, přesto se ale nedokázala vrátit na výchozí úroveň a končí na 31,60 Kč za euro. Oznámený deficit státního rozpočtu za leden na korunu neměl vliv.
Koruna se díky pohybu na eurodolarovém trhu dostala až na 29,35 Kč za dolar, ačkoliv dopoledne padala na 29,55 Kč/USD. Dolar navzdory pozitivnímu otevření na akciovém Wall street oslabuje na 1,0763 USD/EUR, když ráno atakoval úroveň 1,0700. Lepší než očekávaná data o stavebních výdajích a aktivitě v průmyslu (ISM) podpořila dolar jen krátce a v malém měřítku.
Očekáváme, že koruna bude i nadále nerozhodná, tzn. bude se pohybovat v pásmu 31,20 až 31,80 Kč za euro. HSBC dnes zveřejnila své investiční doporučení a radí prodávat koruny s cílem 32,00 Kč za euro koncem března, na trhu se tato zpráva neprojevila. Trh je totiž názorově rozdělen, například analytici DRKW očekávají zhodnocení koruny díky dobrému ekonomickému výkonu ČR a nízké inflaci. Na korunu by mohlo mít velmi pozitivní vliv, kdyby ECB ve čtvrtek snížila úrokové sazby pro eurozónu.
Slovenská koruna v průběhu dne mazala ranní ztráty a končí na 41,82 SKK/EUR. Polský zlotý naopak obrátil posílení v oslabení a padá v závěru seance na 4,137 PZL/EUR. Centrální bankéř Rosati totiž označil zlotý za nadhodnocený a kromě toho ministerstvo financí ohlásilo emisi dluhopisů ve vyšší hodnotě než se očekávalo. Maďarský forint stagnuje na 243,70 HUF/EUR.
Radim Krejčí, Patria Online