Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria zvyšuje cílovou cenu akcií Erste Bank na 82 eur (2529 Kč)

Patria zvyšuje cílovou cenu akcií Erste Bank na 82 eur (2529 Kč)

16.01.2003 14:23
Autor: 

Ačkoliv jsme snížili naše konsolidované projekce, zvyšujeme 12-měsíční cílovou cenu pro akcie Erste Bank na 82 EUR kvůli výraznému poklesu výnosů z rakouských a středoevropských vládních bondů, a tudíž i požadované míry návratnosti na akcie Erste. Zvyšujeme také naše investiční doporučení na akumulovat z držet.

* Dceřiné společnosti Erste Bank ve střední Evropě budou podle nás hnacím motorem výrazného růstu zisku banky očekávaného v roce 2003. Pokles minoritních účastí v České spořitelně by měl být hlavním jeho zdrojem; vedle toho by se měly projevit pozitivní efekty restrukturalizace Slovenské spořitelny. Také jsme mírně zvýšili naše projekce pro Českou a Slovenskou spořitelnu a pro chorvatskou Riječka banku.

* Současné oslabení rakouské ekonomiky (nejvýraznější od roku 1993 a horší než původně očekávané) ale více než kompenzuje uvedené zvýšení projekcí u hlavních dceřiných společností, což vedlo k revizi našich konsolidovaných projekcí v období 2002-4 směrem dolů.

* Přes tento méně optimistický výhled zvyšujeme naši 12-měsíční cílovou cenu pro akcii Erste Bank na 82 EUR z předchozích 76 EUR. To je důsledkem především výrazného poklesu výnosů z rakouských a středoevropských vládních bodů (tj. tržní bezrizikové míry) o 50-130 bps od vydání našeho posledního reportu.

* Při současné ceně 64 EUR tak akcie Erste Bank nabízí 28% růstový potenciál k naší nové cílové ceně. Investiční doporučení jsem ale zvýšili z držet na akumulovat a nikoliv na koupit, protože hospodářský vývoj v Rakousku zůstává stále aktuálním rizikovým faktorem, který může dále výrazně ovlivnit výsledky Erste v tomto roce.

* Jelikož se ukázaly akvizice Erste ve střední Evropě jako stěžejní pro její další očekávaný růst, informace, že banka projevila zájem o další potencionální akvizice v Bulharsku a Maďarsku, vnímáme pozitivně. Erste by podle nás mohla realizovat akvizice v obou těchto zemích, aniž by ohrozila svůj současný rating.

Nový report naleznete v sekci Akcie&Fondy/Akcie ČR/Analýzy. V této části našich stránek máte rovněž k dispozici denní a měsíční přehled českého akciového trhu ve formátu vhodném ke stažení.

Jan Hájek


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Stitch Fix Inc (01/21 Q2, Aft-mkt)
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y