Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Koruna ukončila rok na 31,53 Kč za euro a 30,07 Kč za dolar

ČTK: Koruna ukončila rok na 31,53 Kč za euro a 30,07 Kč za dolar

31.12.2002 12:21
Autor: 

PRAHA 31. prosince (ČTK) - Obchodování s českou měnou bylo poslední den roku mrtvé, kurs se nevychýlil z úzkého rozpětí 31,50 až 31,55 Kč za euro. Před 12:00 stála koruna uprostřed tohoto pásma. "Dnes je úplně mrtvo, neděje se vůbec nic," řekl ČTK dealer České spořitelny Viktor Mikulecký s tím, že obchodování letos prakticky skončilo.

Koruna by tak měla podle něj letošní rok ukončit v rozmezí 31,50 až 31,60 Kč/EUR, i když nějaký pohyb kursu se na nelikvidním trhu vyloučit nedá.

Vůči dolaru se domácí měna pohybovala od rána mezi 30,05 a 30,10 Kč/USD. Americká měna se během noci přiblížila hranici 1,05 USD/EUR, ale dopoledne byl eurodolarový trh stabilní. Dolar se v posledních dnech vůči euru propadl na nejslabší úrovně od listopadu 1999.

Normální obchodování začne opět ve čtvrtek. Obchodování bude zřejmě nervózní, koruna si bude hledat nový směr, upozornil Mikulecký. Odhadnout další vývoj koruny je složité, ale dealer se kloní spíše k jejímu dalšímu oslabení. Naopak v dalších týdnech by měla tuzemská měna začít s opětovným zhodnocováním, podotkl.

I v příštím roce si tak Češi zřejmě budou moci užívat silné koruny, která jim bude zlevňovat zahraniční dovolenou a dovážené zboží, především elektroniku. Koruna by se sice v prvních měsících příštího roku měla pohybovat kolem současných hodnot, poté však zřejmě začne opět posilovat a v prosinci 2003 by měla být silnější než letos. Rozhodujícím faktorem pro vývoj kursu bude letní referendum o vstupu země do Evrospké unie, shodují se ekonomové.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.01.2025
16:06PwC: AI bude mít kontraintuitivní efekty, firmy budou investovat do lidí více. A ti by měli mít jednu klíčovou vlastnost
9:40Víkendář: Velká čínská sázka
17.01.2025
22:00Wall Street zažila nejlepší týden od zvolení Trumpa  
17:43Tomáš Vlk a Braňo Soták o tom, jak investovat v roce 2025. Nyní i jako podcast!
16:34Návrat S&P500 do býčího trendu na dohled  
16:11Růst dluhopisových výnosů a valuace akcií – fundament, zkušenosti a letošní rok
13:16TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady společnosti
13:02Perly týdne: Silný dolar, jeho vliv na zisky a halucinace AI
13:01Americká společnost Hindenburg, která spekulovala s akciemi, ukončí činnost
12:57Eurostat: Inflace v EU se v prosinci zvýšila na 2,7 procenta, vzrostla i v Česku
12:43CNBC: Tání ledu v Grónsku zpřístupňuje zásoby kritických nerostů
11:32Siegel: Fed je tak maximálně v mírné restrikci, ekonomika si vede dobře
11:05Evropské trhy začínají profitovat z poslední série dobrých zpráv  
9:11Rozbřesk: Co čekáme od ECB v roce 2025?
8:55Světová banka varuje, že americká cla mohou snížit globální hospodářský růst
8:51KHNP se dohodla s Westinghouse, Rio Tinto a Glencore zvažují fúzi, Světová banka varuje před dopady amerických cel a futures jsou zelené  
8:42Růst čínské ekonomiky vloni zpomalil na pět procent
8:32KHNP a Westinghouse se dohodly na urovnání vzájemných sporů ohledně jádra
16.01.2025
22:01Zámoří v euforii nepokračuje  
17:09Random Thoughts #4 aneb Investiční tipy: Aby měly AI modely co žrát…  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data