Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Unipetrol bude privatizován jako celek do 14 měsíců

Unipetrol bude privatizován jako celek do 14 měsíců

25.11.2002 13:44
Autor: 

Česká vláda dnes podle tiskového oddělení schválila další postup v případě privatizace Unipetrolu. Ministři schválili bod týkající se prodeje holdingu, nicméně ve společném návrhu Ministerstev financí a průmyslu provedli "dílčí změny". Tiskové oddělení však konkrétně neuvedlo, jak byl návrh změněn.

Chemický holding by měl být podobně jako v první soutěži privatizován vcelku. Privatizační podmínky však měli podle návrhu kupci umožnit, aby podle uvážení v budoucnu jednotlivé části skupiny prodal. Prvním krokem vlády bude výběr privatizačního poradce. Celý proces by měl trvat asi 14 měsíců.

Ministři rozhodli o ustanovení meziresortní komise, která výběr poradce provede. V komisi by měli být dva zástupci ministersva financí, ministerstva průmyslu a obchodu a FNM a po jednom zástupci úřadu vlády, ministerstva pro místí rozvoj a ministerstva životního prostředí.

Tisková konference vlády začíná v 16:00 hodin.

(Zdroj: ČTK, Reuters)


Váš názor
  • Forum - pripominky
    25.11.2002 14:03

    Gramatika a pravopis jsou asi největší slabinou komentářů, ale „do 14 měsíců“ byste snad mohli zvládnout i bez hrubky. Text s hrubkami působí docela odbytě a neprofesionálně, přestože uznávám, že hlavní je zde informační hodnota, nikoli forma. Nicméně pokud něco veřejně publikuji, určitou formu by to taky mělo mít. Díky.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data