Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria vydala nový report na Unipetrol, zvýšila investiční doporučení

Patria vydala nový report na Unipetrol, zvýšila investiční doporučení

07.10.2002 11:14
Autor: 

Patria ve svém novém reportu na Unipetrol (možnost stažení celého dokumentu z našich stránek) zvýšila investiční doporučení z držet na akumulovat. Důvodem je zvýšení odhadu hodnoty akcií Unipetrolu (z 65 na 93 Kč na akcii) a to, že se nyní zvyšuje pravděpodobnost, že Unipetrol získá silného strategického vlastníka.

Ke zvýšení hodnoty akcií přitom došlo přesto, že v prvním pololetí tohoto roku některé dceřiné společnosti vykázaly velmi špatné výsledky; hodnota se zvýšila téměř výlučně díky prudkému poklesu domácích úrokových měr (zmenšující se atraktivnosti alternativních, dluhopisových investic).

Velký rozdíl mezi naší cílovou cenou a současnou cenou na trhu nás ale nevede k doporučení kupovat kvůli velmi malé likviditě akcií Unipetrolu, dáváme proto doporučení akumulovat. Očekáváme, že privatizační tendr začne brzy, nepředpokládáme, že holding bude rozdělen, protože se zdá, že existuje dostatek zájemců, kteří jsou ochotni ho koupit tak, jak je.

Nový report naleznete v sekci akcie ČR/analytický servis. V této části našich stránek máte rovněž k dispozici denní a měsíční přehled českého akciového trhu ve formátu vhodném ke stažení.

Jiří Soustružník


Váš názor
 • :)
  08.10.2002 9:02

  Uz se tesim az bude vypsan novy tendr a vyhraje opet Babis za polovicni cenu nez v prvnim...:)
  beefhole
 • Velmi malá likvidita Unipetrolu ?
  07.10.2002 20:17

  Zvýšení hodnoty na 93 Kč je dle mého názoru trochu odvážné. Komický se mi ale zdá důvod, proč akcie nekupovat. Tzv. velmi malá likvidita je velmi vděčný a častý důvod analytiků...
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data