Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Unipetrol: Spolana pravděpodobně obdrží státní pomoc 3,7 mld. Kč

2.9.2002 9:35
Autor: 

Podle ředitele Unipetrolu obdrží Spolana pravděpodobně pomoc od státu na odstranění ekologických závazků ve výši 3,7 miliard Kč. Pomoc při vypořádání povodňových škod ale pravděpodobně nedostane.

Jiří Soustružník


Váš názor
 • Proč ne, peněz je dost
  2.9.2002 10:04

  To je opravdu absurdistán, vedení spolany záměrně na prevenci škod kašle, protože ví, že v případě průšvihu to stát zacvaká. V baráku se jim válejí sudy s dioxiny už léta a nic s tím nebyli schopni udělat. Proč taky do toho cpát milióny na zabezpečení, to je lepší počkat na katastrofu, nastane ekologický průšvih, což je samozřejmě veřejné ohrožení a to musí stát zasahovat, že? Jak to, že vedení nikdo nestíhá za to, že nic nedělalo, když se mělo, jak to, že neplatí stamiliónové pokuty? Odpověď je jednoduchá - když si vedoucí inspekce ŽP s ředitelem spolany tyká, tak je to asi jasné... Jak si pak lidi nemají myslet, že zde dochází ke korupci???
  • Zase jeden odborník
   2.9.2002 13:44

   Obdivuji pány Kurandy, jak jsou se vším hned hotovi. Takoví "sekáči" byli dřív často aktivní členové KSČ a tam jim ničení životního prostředí pod vedením jejich strany vůbec nevadilo. Závazky Spolany jsou pak opravdu z této doby, a pokud dřív přímo stát - resp. jeho vedoucí strana - rozhodoval o výrobě takových svinstev, není se co divit, že normální byznysmen chce likvidaci komunistickejch jedů od státu nahradit. S panem Kurandou souhlasím v jediném, pokuty by se měly opravdu vymáhat, ale po těch, kteří to zavinili - tedy v tomto a nejen v tomto případě po čelných i místním funkcionářích KSČ, kteří výrobu a takový šlendrián s nakládáním s dioxiny i jinými látkami připustili !!! Samet tady nikdy neměl být, komouši měli být osobně odpovědni za nedozírné škody, které reálně způsobili a dnes je musíme platit všichni !!!
   Jiří Vonásek
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data