Úterní zklamání z rozhodnutí o výši úrokových sazeb nakonec netrvalo tak dlouho a investoři se vrátili na trh plni optimismu a začali nakupovat akciové tituly. K obratu dopomohly svým růstem akcie společností Microsoft (5,65%), Citigroup (6,47%) a Wal-Mart. Hospodářské výsledky Wal-Martu z úterního dopoledne, které předčily očekávání trhu, způsobily nárůst ceny akcí o 8 procent, což byl největší skok od prvního snížení úrokových sazeb v roce 2001. Pozitivní náladu podpořily výsledky za 2Q společnosti Federated Department Stores Inc (7,13%), pod které patří obchodní domy Macy a Bloomingdale.
Dařilo se společnostem z mediálního průmyslu, když se investoři zaměřili na společnosti, které budou benefitovat z rozšíření reklamních kampaní, pokud ekonomická situace jejich inzerentů bude příznivá (Viacom +9% - vlastník CBC, Walt Disney +5,3% - vlastník ABC). Negativní sentiment stále přetrvává v leteckém průmyslu, v jehož důsledku pokračoval propad akcií společností Boeing (-1,92%) a United Technologies (-1,95%).
Akcie vlastníka letecké společnosti United Airlines společnosti UAL Corp (-10,58%) propadly na základě informací, že by společnost měla následovat kroky US Airways a do konce letošního roku požádat o ochranu před věřiteli. Také to, že v průběhu odpolední seance nebyla zveřejněna žádná nová informace ohledně dalších finančních skandálů z podnikové sféry částečně uklidnilo situaci a vrátilo některé investory zpět do hry. Ti totiž netrpělivě očekávali, jak se výkonní a finanční ředitelé vypořádají s tíhou vlastní odpovědnosti za finanční výkazy jimi řízených společností, které do včerejší noci museli potvrdit a odevzdat americké Komisi pro cenné papíry. Ta dle statistik, které uveřejňuje na svých internetových stránkách, obdržela 301 z celkových 974 potvrzených finančních výkazů největších společností.
Index Dow Jones získal 3,08 procenta na 8482,39 bodu. Index S&P vzrostl o 4 procenta na hodnotu 919,62 bodu. Nejvíce se dařilo technologickému sektoru a tak index Nasdaq uzavíral výše o 5,12 procenta na 1334,3 bodech.
Roman Koděra