Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Martin Roman k dividendám ČEZu

Martin Roman k dividendám ČEZu

3.4.2006 15:48
Autor: 

Martin Roman, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ:
"Představenstvo v posledních měsících opakovaně deklarovalo, že valné hromadě navrhne novou dividendovou politiku, která by lépe odpovídala výsledkům společnosti. Současná dividendová politika ČEZ byla dosud výrazně konzervativnější, než u ostatních významných energetických společností. Ani zvýšená dividendová politika v žádném případě neohrozí růstový potenciál Skupiny ČEZ. Konečné rozhodnutí o výši dividend je samozřejmě plně v rukou akcionářů. ČEZ je dlouhodobě firmou, která nejvíce přispívá do státního rozpočtu prostřednictvím daní či dividend. Jakým způsobem budou tyto prostředky využity ku prospěchu obyvatel České republiky záleží jen na rozhodnutí představitelů státu."

(tisková zpráva ČEZ)

Čtěte také:
MPO: ČEZ by měl vyplatit dividendu 9-10 miliard Kč
Sobotka navrhuje navýšit rozpočet o 5 miliard kvůli povodním
ČTK: Urban chce, aby ČEZ dal mimořádnou dividendu 2 mld. Kč na záplavy


Váš názor
 • "Důchodová reforma"
  4.4.2006 7:45

  Zavedl bych zákonnou povinnost pro občana - nakupovat akcie ČEZ v rámci důchodové reformy (2 pilíř penzijního připojištění) namísto povinnosti přispívat si do penzijních fondů. Z toho, co se v ČEZ děje předpokládám princip finančního kolotoče --- pravidelné zdražení energie a platba za ni --- výplata slušných dividend --- nákup dalších akcií při zvýšení zákl. kapitálu (ČEZ by mohl nakoupit i vodárny a stát se tak "bezkonkurenční jedničkou v zemi"). Penzijní fondy vůbec nepotřebujeme!
  Pája 2
  • pájovi
   4.4.2006 10:06

   Trochu si pleteš pojmy. Vydělávají i ostatní, dnes už bohužel zahraniční firmy.Jen letos odejde z ČR 100 mld. na zahraniční dividendy!
   jája
  • Perpetum mobile :-)
   4.4.2006 8:38

   No nevím, jestli pojedou Dukovany do nekonečna a rozdíl mezi cenou elektřiny v západní evropě a u nás bude stále tak velký ... Už jen posilování koruny vůči Euru ze zisku ubírá. A co když zestárlá populace nebude potřebovat a ani nebude mít již tolik prostředků na spotřebu el. energie - ČEZ by potom již tak ziskově nehospodařil a cena jeho akcií by poklesla. Co potom ? Sníží se adekvátně i důchody ? ...
   PaulC
 • Koho chleba jíš toho píseň zpívej
  3.4.2006 16:58

  Je pravdou, že jestliže stát potřebuje peníze , které čez má, tak si je vezme ať se to romanovi líbí nebo ne.Ale je fakt, že čez na to má tak proč ne. Nakonec i leckterý občan-akcionář si tím de facto sníží účet za elektřinu, který mu roste rok co rok. Takže, dividendám zdar.
  petr
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data