Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Burza v pátek pozastaví obchodování s akciemi CME

Burza v pátek pozastaví obchodování s akciemi CME

22.3.2006 17:40
Autor: 

Následuje tisková zpráva BCPP
Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha rozhodl o pozastavení obchodování s emisí akcií CETV ISIN BMG200452024 s účinností od 24. března 2006 v časovém rozmezí od 8:00 do 15:30 v souvislosti s úpisem nových akcií společnosti.

Generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, a.s. rozhodl na základě žádosti emitenta společnosti Central European Media Enterprises Ltd. a v souladu se zákonem o podnikání na kapitálovém trhu, zákonem o správním řízení a podle Burzovních pravidel, Část 1 – Pravidla obchodování, pozastavit obchodování s emisí akcií CETV ISIN BMG200452024 na hlavním trhu burzy dne 24. března 2006 od 8:00 hod. do 15:30 hod. téhož dne.

Je obvyklé, že v případě významných korporátních úkonů společností kotovaných na dvou burzách, jakým navýšení emise o celkovou hodnotu až 172 500 000 USD bezesporu je, se obchodování následně po alokaci akcií zahajuje současně. Důvodem je snaha předejít odlišnému vyhodnocení takové akce, které by ve svém důsledku mohlo vést ke ztrátám investorů na jednom z trhů.

Po vyhodnocení všech podkladů a konzultaci s Komisí pro cenné papíry došla burza k závěru, že by spuštění obchodování před plánovaným oficiálním zahájením obchodování na primární burze emitenta NASDAQ, mohlo být v rozporu se zájmem ochrany investorů. Jde zejména o fakt, že by v případě poklesu cen akcií na trhu, kde bylo obchodování zahájeno dříve (Burza cenných papírů Praha), mohlo vést k tomu, že by investoři na druhém trhu (NASDAQ) nemuseli být ochotni převzít alokace za původně vyšší cenu. To by pak vedlo k nižším výnosům z emise, čímž by došlo k poškození zájmů nejen emitenta, ale zprostředkovaně i celé investorské veřejnosti.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
  10:30UK - HDP, q/q
  14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
  16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university