Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza při úterku kopíruje negativní vývoj v zahraničí, výsledky ČEZu trh přijímá smíšeně

Pražská burza při úterku kopíruje negativní vývoj v zahraničí, výsledky ČEZu trh přijímá smíšeně

21.3.2006 14:30

Pražská burza při úterku mírně slábne pod vlivem negativního vývoje na zahraničních trzích. Index PX upisuje 0,3 % na hodnotu 1549 bodů, v záporu se přitom ocitá většina titulů ve SPADu, vyjma akcií CETV. Pozornost investorů je upírána především na akcie ČEZ poté, co společnost oznámila konsolidované výsledky hospodaření za rok 2005.

Zveřejněné výsledky za 2005 výrazně předčily očekávání analytiků, avšak nutno dodat, že pozitivního překvapení bylo z velké míry dosaženo dík mimořádným položkám. Výhled zisku a tržeb pro rok 2006, podaný managementem, pak více méně jen naplnil očekávání analytiků. Tržní reakce jsou však smíšené. Úvodní nárůst až k úrovním 845 Kč, vystřídalo vybírání zisků, které se zastavilo až na 827 Kč a následný obnovený nákupní zájem posouvá kurs zpět na 837 Kč, tj. k pondělním závěrečným úrovním. Celkově lze oznámené výsledky hodnotit mírně pozitivně.

Druhým nejaktivnějším titulem se stává Zentiva, ta aktuálně kopíruje vývoj u ostatních farmaceutických titulů v regionu a ztrácí 0,8 %. Nevyrovnané výkony znovu podává Komerční banka, která z dopoledního maxima 3357 Kč aktuálně koriguje zpět k úrovni 3300 Kč.


Váš názor
  • Je to tak?
    21.3.2006 15:37

    Proč by Roman otevíral úplně karty. Tlak ze strany veřejnosti na snížení cen nejlevnější energie v Evropě mu to nedovolí. Byl by asi jako generál od akcionářů velmi špatně hodnocen.
    rejp
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data