Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Reakce prezidenta republiky na arbitrážní rozhodnutí o Nomuře

Reakce prezidenta republiky na arbitrážní rozhodnutí o Nomuře

17.03.2006 18:18
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy
Na četné mediální dotazy o tom, jak prezident republiky hodnotí závažné rozhodnutí arbitrážního soudu v Londýně, dávám k dispozici jeho aktuální reakci:

„Rozhodnutí londýnského arbitrážního soudu o prohře českého státu se společností Nomura v kauze IPB není překvapivé a bohužel potvrzuje některá podezření a závěry vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky v této věci, které až dosud byly českými vládami ignorovány. Hrozí reálné nebezpečí, že k dosavadním desítkám ne-li stovkám miliard ztrát, které vznikly v důsledku této podivné transakce, přibudou další miliardové náklady v důsledku této prohrané arbitráže, které budou muset zaplatit čeští občané. Rozhodnutí nezávislé zahraniční arbitráže potvrzuje, že ne všechno, o čem je naše veřejnost v této věci dlouhodobě z oficiálních zdrojů přesvědčována, je pravdivé, a to je velice znepokojující zjištění.“

(zdroj: www.hrad.cz)


Váš názor
 • Moc korumpuje
  21.03.2006 11:06

  ČSSD měla skousnout hořkou pilulku a vytvořit řešení, jehož součástí by byla i Nomura. Trvalo by to déle, dalo by to více práce, ale vyśledek by byl asi lepší. Místo toho provedla spanilou jízdu ve jménu spravedlnosti a čistých rukou.... Před pěti lety to byli bojovníci za spravedlnost a čistotu, dneska se potýkají s korupcí sami.. Holt moc korumpuje, platilo to pro ODS, platí to pro ČSSD.
  Pavel Krupka
 • ..a co prezident???
  21.03.2006 10:33

  Je to nanejvýš pokrytecké vyjádření prezidenta tenkrát jednoho z největších tunelářů našich bank! Co dělal tenkráte on a jeho ODS?? Rozkradli co se dalo a pak na těch zbytkách nechali jako mrchožrouty dojídat zbytky své chráněnce (Salzman, bývalí ministři financí, atd.).Co dělal tenkráte BANKOVNÍ DOZOR tj. ČNB??? A co Tošovský??? A co dělají tihle všichni darebáci dnes?? Smějí se nám a hrabou dále. A není na ně , bohužel, metr....
  Valda Palda
 • jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet
  20.03.2006 10:40

  Česká republika i ekonomika je opravdu ve skvělé kondici.Po 15 letech všech těch tunelů, bankrotů, nevýhodných prodejů, konsolidační banky, rozkradení,záplav, všechno vydržela pořád roste a vzkvétá. Otázka zní : do kdy ?
  orada poisson
 • Další důvod pro přímou volbu prezidenta
  20.03.2006 7:59

  Klausův stupidní a arogantní výrok je jen dalším důvodem pro přímou volbu prezidenta. Lidé by si tak mohli konečně vybrat někoho mimo politické partaje, kterým jde jen o jejich zájmy (dle mého názoru by to měl být člověk vzdělaný, ovládající cizí řeči - např. z akademického prostředí, který není členem žádné z partají). Pokud by měl Klaus alespoň špetku slušnosti v těle, tak by se omluvil za to, že za jeho vlády ztratil stát v IPB majoritu ve prospěch tunelářů, kteří ji poslali jako první banku z velké trojky ke dnu. Když tehdejší Klausově vládě teklo do bot, tak Pilip spěšně "prodal" zbývající 36% podíl státu Nomuře a umožnil vytunelování toho, co v IPB ještě hodnotného zbývalo (nejznámější byly pivovary).
  PaulC
 • Polívčička
  19.03.2006 8:25

  No bodejť by si náš monarcha nepřihřál polívčičku na kauze Nomura,která vytunelovala IPB a rozhodnutí arbitráže je jen první třetinou hokejového zápasu.
  Pavel
 • Konec mafiánského kapitalismu...
  18.03.2006 8:56

  Předpokládám že IPB byla "ukradena" proto, aby KSČSSD získala vliv v "1. ekonomické lize" ovládané panem Charouzem a podobnými podnikateli, kteří nejspíš sponzorovali i ODS. Narušením těchto vazeb a potopením sponzorů pak získala dostatečnou ekonomickou sílu, kterou spolu s bratrstvem kočičí pracky a soudruhem agentem premiérem dokázala perfektně zneužít k postupné, ale totální destrukci naší chatrné demokracie a pošlapání všech jejích principů a ideálů, nejsem sice příznivec ODS, ale jestli ta pakáž ještě jednou vyhraje volby možná budeme nakonec muset prchat na Bahamy my všichni, jestli nás tedy spřátelené U.S. nesrovnají se zemí jako afghánistán či irák a nenastolí totální chaos, což už by asi v současné době nedalo tolik práce. Když kdysi Milouš řečnil na hrádku, připadalo mi to k smíchu, když ale poslední dobou v našem demokratickém státě slyším našeho totalitního premiéra nebo třeba psychicky narušeného a jen díky imunitě netrestatelného mafiána ministra zdravotnictví (i když psychopati asi bohužel nejsou svéprávní ani bez imunity...), naskakuje mi husí kůže a kromě místy reálnějších cen a snad i platů mám dojem že jsme se za posledních 20 či 30 let moc nepohli...
  Poplatník
  • Pokleslé
   18.03.2006 9:07

   Něco tak pokleslého co napsal poplatník, jsem nečetl od dob komunismu.
   Černý
   • naprosto
    18.03.2006 18:34

    souhlasím, není na tom nic pokleslého
    dan
   • pokleslé
    18.03.2006 12:24

    to není pokleslé,to je holá realita a pravda.Souhlasím s tímto názorem.
    big
 • Klaus
  17.03.2006 20:37

  Kdo to všechno zavinil se ozývá!!!
  Paolo
  • přesně tak
   20.03.2006 21:34

   místo aby banky zprivatizoval hned na počátku 90. let, nechal je proúvěrovat české, managementem zprivatizované podniky a pak, když to celý šlo do kytek, tak dalších 10 let tvrdil, jak za propad ekonomiky mohla nevhodná měnová politika centrální banky. ač volič ODS, v tomhle bych spíš dal za pravdu socanům, myslím, že tehdy v červnu 2000 už nešlo postupovat jinak. že socani nechtěli nalít další prachy do chřtánu různých procházků se ani trochu nedivím, a nomura? podle jedné hypotézy chtěla jen uvařit české pivo a o dění v IPB přímo podílela. pamatujete, co řekla claire williamsová, mluvčí nomury bezprostředně po uvalení nucené správy? že budou žalovat každého, kdo zmíní, že nomura ovládala IPB. to byla jejich prvotní reakce - umýt si ruce. pak je ale asi napadlo, že z kocourkova se by se dalo ještě něco vytřískat, tak přišli s arbitrážema. chyba byla banku nomuře vůbec prodávat a ještě předtím byla obrovská chyba přijít o kontrolu nad bankou. ani jedno nemá na triku ČSSD.
   pivko
  • Neuvěřitelné
   17.03.2006 23:12

   Je až neuvěřitelné jak někdo kdo umí číst a psát,má nejzákladnější ekonomické znalosti může napsat takoví nesmysl jako ty.
   joszet
   • obdivuhodné
    18.03.2006 0:33

    je neuvěřitelné, že se k tomu vyjadřuje i někdo, kdo zjevně psát neumí, alespoň ne česky viz "takoví". Obdivuji informovanost všech nejrůznějších kritiků.
    lime
Aktuální komentáře
23.01.2021
15:12Čínský dluhový stisk Afriky
9:11Víkendář: Přichází korporátní digitální transformace
22.01.2021
22:03Zavěr týdne v USA ve znamení mírného poklesu  
18:56Moneta oznamuje ochotu jednat o převzetí Air Bank a transakci, která může vést k zásadnímu podílu PPF
18:35MONETA Money Bank, a.s: Uveřejnění vnitřní informace
17:59Tomáš Vlk: Hodnotové a cyklické akcie by letos měly mít v portfoliu větší prostor
17:15Akcie v minusu, euro odolává, dluhopisy na závěr týdne se ziskem  
17:00Mora z ČNB: Příští pohyb sazeb vidím spíše vzhůru
16:26Rozdíl mezi americkými a evropskými akciemi
16:09Intel zatím neplánuje outsourcing výroby čipů (komentář analytika)  
14:42VW za loňský rok čeká provozní zisk kolem deseti miliard eur
14:42Perly týdne: Akcie nastaveny na dokonalost, dolar na pokles a u nás nezájem o paušální daň
14:19FAZ: Z českých kvót na potraviny by mohl profitovat Babiš
13:14Hanke: Řešení latinskoamerických měnových pohrom
13:12Německo zhoršilo odhad letošního růstu HDP na 3 procenta
12:32Podnikatelská aktivita v eurozóně v lednu dále klesla
11:29NET4GAS uskutečnila úpis dvou tranší korunových dluhopisů včetně výjimečné na korunovém trhu za posledních 10 let
11:12Negativní dopoledne. Investoři si všimli, že koronavirus zůstává problémem  
10:29Škodě loni v Česku klesla výroba na tři čtvrtě milionu aut
10:25Masivní fiskální podpora a inflace jako šedá labuť

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data