Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rozdat akcie lidem?

Rozdat akcie lidem?

10.3.2006 14:34

Udělat ze zaměstnanců akcionáře (např. v rámci programu odměn) zvyšuje produktivitu a celkové výkony firmy, protože se zvyšuje provázanost celkové odměny zaměstnanců (mzda + zhodnocení akcií/dividendy) s celkovým zdravím společnosti. Zkušenosti ve Spojených státech ale ukazují spíše opak - stav a výhled společností s významným vlastnickým podílem zaměstnanců jsou horší, něž u těch ostatních. Produktivita je horší, firmy méně využívají nové tržní příležitosti, méně investují, zpomaluje se jejich růst. Co s tím?

Významný podíl zaměstnaneckých akcií znamená, že zaměstnanci mohou silně ovlivňovat hlavní rozhodnutí vedení společnosti. Význam je dán tím, nakolik je roztříštěné celkové vlastnictví společnosti - v extrémních případech tak zaměstnancům stačí na to, aby jejich hlas musel být brán v úvahu, 10-20%. Směr jejich vlivu se pak odvíjí od jejich preferencí, které se často ale řídí oním "lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše". Tj. lepší "jisté" zaměstnání a dobrý plat, než vidina budoucího růstu akcií. Preferují tak stále výrazně zaměstnanecký pohled na věc, méně rizika (= i příležitostí) a už vůbec horečně nepodporují investice do produktivitu zvyšujících (počet zaměstnanců snižujících) strojů a technologií (do kterých ale konkurenti investují).

Vlastnictví akcií společnosti zaměstnanci jde i přímo proti zásadě diverzifikace jejich rizika. Pokud tato jde ke dnu, ztrácí jak práci (mzdu), tak úspory (akcie). Tedy, i pokud by vlastnictví akcií zaměstnanci zvyšovalo produktivitu a hodnotu společnosti, toto zvýšení (promítnuté do hodnoty a ceny zaměstnaneckých akcií na burze), musí být zaměstnanci váženo proti hrozbě toho, že májí všechna vejce v jednom košíku. To zvýšeně platí v dnešním světě zostřené konkurence, kdy se krátí průměrná doba života firem tak, jak se rychleji rozvíjejí nové trhy, smazávají se konkurenční výhody, atd. Investovat významnou část svých úspor (nevadí, že okruhem, např. přes systém odměn akciemi) do stejné firmy, v jaké pracuji, není z tohoto pohledu riziko odměněné zvýšeným výnosem, ale spíše nerozum.

Paušalizovat výše uvedené, tj. předem v daném případě zavrhnout vlastnictví akcií zaměstnanci, je chybou. Nicméně je faktem, že jednoduchým lékem na malou produktivitu a efektivitu ve firmě varianty na ESOP nejsou. Ćástečným řešením problému nemístnéhomzasahování zaměstnanců do vedení společnosti mohou být zaměstnanecké akcie bez hlasovacích práv - akcie které odráží změny v produktivitě, ale znemožňují určovat směr, kterým společnost půjde. Jádro problému ale zůstává - v určitých situacích tu prostě vždy bude nesoulad mezi zájmy vlastníka a zájmy zaměstnanců, jde o to, množství takových situací minimalizovat. Produktivitu je nutno zvyšovat zejména dobrým vedením, nespoléhat se na zaměstnanecké akcie.


Váš názor
  • rozdat zamestnancum akcie?
    10.3.2006 15:41

    Nejlepsi vec udelat ze zamestnancu spolumajitele, podnik se tak vyhne nesmyslnym odvodum statu, udelat z nich za trest podnikatele, kteri plati napr. za pronajem ochranne znamky ci franchising fee 10% z hrubeho a uz v zivote nebudes slyset o prescasech, proplacene nemocenske, praci o weekendu atd. To vse, co je pro podnikatele samozrejmosti. Pevne nervy a ahoj. Franta
    franta
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data