Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

ÚOHS: Pokud RWE nenavrhne nápravu na trhu, hrozí mu pokuta

7.3.2006 10:36
Autor: 

Následuje tisková zpráva ÚOHS:
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vypracoval v rámci správního řízení vedeného se společností RWE Transgas sdělení, jehož předmětem je oznámení výhrad Úřadu k jednání uvedené společnosti na trhu s plynem.

Tyto výhrady se týkají:

1. Stanovení odlišných podmínek dodávek plynu společnostem náležejícím do holdingu RWE a společnostem do skupiny RWE nenáležejícím. Tímto postupem byly společnosti nenáležející do skupiny RWE znevýhodněny.

2. RWE Transgas dle názoru ÚOHS omezuje svými smlouvami s distributory možnost prodávat plyn mimo území, které tito distributoři obhospodařují a tím účinně brání konkurenci.

3. Třetí výhrada se týká neuplatnění korekce vyplývající z efektu uskladnění levnějšího zemního plynu v podzemních zásobnících v roce 2004 v ceně za komoditu pro oprávněné zákazníky. Dále společnost RWE Transgas za uskladnění plynu pro oprávněné zákazníky plošně účtovala částku, která byla stanovena ERÚ jako maximální pro kategorii chráněných zákazníků, ač v jednotlivých případech byly náklady významně nižší.

„Transgas má po doručení našeho stanoviska 15 dní na to, aby navrhl takové závazky, které by závadnou situaci na trhu odstranily. Správní řízení tak může skončit smírem bez uložení pokuty. V opačném případě uložíme pokutu a chování, které považujeme za protisoutěžní, zakážeme. Společně s Energetickým regulačním úřadem jsme vyčíslili neoprávněný prospěch RWE Transgas v částce kolem 90 milionů korun. Při případném stanovení výše pokuty bychom z této částky vycházeli a sankce by určitě nebyla nižší,“ uvedl předseda ÚOHS Martin Pecina. Správní řízení se společností RWE Transgas bylo zahájeno 23. listopadu 2005.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data