Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Rozhovor online ... generální ředitel pražské burzy Petr Koblic

Rozhovor online ... generální ředitel pražské burzy Petr Koblic

01.03.2006 14:00
Autor: 

Právě jste vstoupili do online rozhovoru s generálním ředitelem pražské burzy Petrem Koblicem. Pan ředitel začne odpovídat na otázky čtenářů v 14:30 hodin a rozhovor skončí v 16:00. Otázky můžete klást JIŽ NYNÍ kliknutím na zelené tlačítko a vyplněním formuláře.

Zajímá Vás, zda si pražská burza udrží vedoucí pozici ve střední Evropě? Jak to vypadá s integrací regionálních burz? Jsou burzovní poplatky na BCPP dostatečně nízké? Kdy se bude na pražské burze obchodovat s deriváty? Jakou lze očekávat poptávku po novém futures na akciový index PX? Jaká je úloha drobných investorů? Kolik společností se chystá vstoupit na pražskou burzu? Zeptejte se toho nejpovolanějšího!

Na veřejnosti promluvil pan Petr Koblic naposledy ve středu 22. února. U příležitosti snížení poplatků za obchodování na burze řekl: "Zjednodušení a zlevnění poplatků za obchodování je výsledkem analýzy trendů nejen na našem trhu, ale také na ostatních evropských trzích. Jsme přesvědčeni, že ve svém důsledku povede tento krok k větší stimulaci aktivity zejména drobných investorů."

Upozornění:
* Redakce Patria Online si vyhrazuje právo na odstranění otázek s vulgárním nebo urážlivým obsahem. Otázky mohou být redakčně kráceny.
* Při psaní otázek se prosím podívejte na již položené, vyvarujte se posílání stejných dotazů.
* Z technických důvodů mohou být vaše dotazy zobrazeny se zpožděním. Děkujeme za pochopení.
* Otázky a odpovědi jsou řazeny chronologicky v textu tohoto článku. Všechny položené otázky se rovněž zobrazí dole v diskusi.
* Pan Koblic bude odpovídat na otázky v pořadí v jakém přišly, redakce Patria Online si však vyhrazuje právo výjimečně provádět selekci otázek.

OTÁZKA (Zdeněk Král, 14:55) Dobrý den, jaký vývoj důvěry v akcie a trh očekáváte u běžných občanů? Může burza nějak aktivně tuto důvěru posilovat? Děkuji.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 16:02) Podle všech ukazatelů důvěra drobných investorů roste a doufám, že tomu tak bude i nadále. Je to podmíněno tím, že se nám podaří předcházet nějakým negativním jevům jako případné finanční problémy našich členů. Je namístě být velmi prudérní při řízení rizik které naši členové podstupují.

OTÁZKA (Radek, 14:49) Proč nemá Tabák PM povinnost doložit výkazy o HV za min. rok jako jiné společnosti Spadu? Bude i letos mít Unipetrol (PKN) nějakou výjimku na předložení, místo do 31.3.2006 ?

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:58) PM ČR má jiné informační povinnosti než většina ostatních papírů na SPAD, protože je obchodován na tzv. volném trhu, ne na trhu kotovaném. Unipetrol obvykle žádá o výjimky z důvodů sladění zveřejnění výsledků se svou mateřskou společností v Polsku. Výbor pro kotaci tento argument obvykle přijímá jako logický a oprávněný.

OTÁZKA (Brejcha, 14:48) Dobrý den, jaký podle Vás bude mít vliv (již má) EU na fungování BCPP. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:55) Vliv EU na fungování burzy je nepřímý. Nepochybně vstup ČR do EU byl impulsem pro některé dosud zdrženlivé (nebo nějak administrativně omezené) investory ke vstupu na český trh. Zásadně se nás dotýkají i závazné evropské směrnice regulující kapitálový trh v Evropě. Ne vždy ovšem positivně....

OTÁZKA (Viktorie Kallstromová, 14:46) Zajímá mě proč nelze začít obchodovat on line od 9.00 jako na jiných burzách (třeba Amster.)? Stalo se mi mnohokrát, že kurz akcií v 9.25 je už mnohem nižší nebo vyšší pravděpodobně na základě obchodů probíhajících někde jinde a malý akcionář je postaven před hotovou věc bez šance využít trend. Zdá se mi to nefér. Děkuji.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:52) Začátek a konec obchodování je další věcí, která je plně v rukou členů ve výboru pro obchodování. Otázka začátku v 9:00 byla na minulém zasedání v únoru námi otevřena a je nyní analyzována členy.

OTÁZKA (Michal Brejcha, 14:43) Vážený pane řediteli, jste spokojený s BCPP nyní a pakliže ne, tak co by jste změnil (zlepšil)? Děkuji.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:50) Jsem o mnoho spokojenější, než když jsem nastoupil. To neberte jako kritiku mého předchůdce, burza se zlepšuje již několik let. Tíží nás dva základní problémy: malý počet emisí a nízká aktivita drobných investorů. Obě věci se však zlepšují, ta druhá dokonce dramaticky.

OTÁZKA (Honza Příbram, 14:41) Je (bude někdy) možné si koupit akcie BCPP,a.s.?

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:48) Zatím jsou akcie na jméno a jejich převod je silně omezen. Pokud míříte na potencionální IPO burzy samotné, není to na programu dne, máme ještě hodně "domácích úkolů", které se musí nejdříve dokončit. Například Centrální depositář. Dovedu si to ale představit za dva, tři roky. Záleží to ovšem především na akcionářích.

OTÁZKA (Petr Bezecný, 14:40) Proč za OBCHODOVÁNÍ V KOBOSU se platí tak vysoké poplatky. Měly by se pohybovat max do 0,1% z objemu obchodu.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:43) Poplatková politika je plně v rukou členů. Naše poplatky jsou jedny z těch nižších v regionu. Sazebník našich poplatků pro členy je na http://ftp.pse.cz/Info.bas/Cz/Predpisy/sazeb.pdf.

OTÁZKA (Papoušek, 14:38) Monitoruje BCPP jestli nedochází k manipulaci trhu? Jaké máte v této oblasti možnosti? Děkuji za odpověď pane řediteli.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:40) Ano, monitoring obchodování je základní součástí práce naší inspekce. Monitoruje se analytickými programy a naše možnosti jsou srovnatelné se západoevropskými trhy. Jednodušší situaci máme díky malému počtu emisí. Nicméně prokázání manipulace je dost problematická záležitost.

OTÁZKA (Petr Novotný, 14:38) Vážený pane Generální řediteli, zajímá mě, jestli se dá český kapitálový trh již považovat za vyspělý v porovnání s rozvinutými západoevropskými trhy nebo co mu ještě k oné "dokonalosti" chybí. Taky mě zajímá, jaký je hlavní ukazatel vyspělosti kapitálového trhu. Děkuji Vám za případnou odpověď a přeji příjemný den.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:37) To je otázka na esej. Ve zkratce mohu říci, že technicky, mírou ochrany investorů a kvalitou cenotvorby, jsme na velmi vyspělé úrovni. Rezervy má trh v právním pokrytí, které je stále zatíženo ne úplně zdařilým zákonem z 90. let a jeho nesčetnými novelami. Chybí nám desítky let fungování a pevná základna domácích drobných investorů, silné penzijní fondy (provedení penzijní reformy) a více emisí. Situace se však výrazně zlepšuje.

OTÁZKA (Radek M., 14:28) Dobrý den, můžete mi vysvětlit prosím rozdíl mezi regulací trhu prostřednistvím burzovní komise a KCP? Nedochází k určitému překrývání kompetencí? Nemáte dojem, že burzovní komise stejně vždy musí rozhodnout v souladu s KCP? Děkuji.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:33) K určitému překryvu dochází, ale dá se to zjednodušit tak, že u členů burzy představuje burzovní inspekce primární dozor nad obchody na burze a KCP (ČNB) přichází teprve tehdy, zjistí-li burzovní inspekce výrazné nesrovnalosti. Nepochybně jsme měli v minulosti u jednotlivých případů rozdílné názory na problematiku, není to ale úplně obvyklé.

OTÁZKA (Radek Rýppal, 14:25) Nebylo by vhodné "dovést " i PKN na pražskou burzu ?

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:28) Je to plně otázka pro emitenta. Na druhou stranu není úplně zvykem na jedné burze obchodovat matku a dceru.

OTÁZKA (RM, 14:21) Chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s projektem Centrálního depozitáře. Je projekt stále živý ???

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:26) Viz má odpověď níže.

OTÁZKA (Investor, 14:16 / Petr Kubíček, 14:56) Dobrý den, kolik společností si myslíte, že v roce 2006 bude emitovat na BCPP? Pokusíte se o nějaký odhad? / V loňském roce se toho mnoho s IPO v Praze neudálo, přestože jsem sám očekával, že nějaké 2-3 IPO určitě přijdou... Zatím je však dosti mrtvo s novými emisemi. Jaký je výhled na letošek?

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:25) Musím říci, tyto odhady nepatří k mým oblíbeným kratochvílím. Několikrát jsem zmínil, že bych byl zklamán, kdyby jsme letos neměli alespoň 3 nové emise. Myslím tím skutečné IPO akcií firem. Dále očekáváme listingy investičních certifikátů a možná nějaké duální emise, jako například listing druhé emise Erste který proběhl letos v lednu.

OTÁZKA (Investor, 14:08) Dobry den, muzu jako drobny investor uzavirat kratke pozice na BCPP? Kdy konecne zacnete obchodovat derivaty?

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:20) Short pozice jsou podle českého práva cenných papírů možné, respektive explicitně se o nich nic neříká, takže nejsou zakázané. Technicky je to však obtížné, neboť u nás neexistuje dostatečná nabídka cenných papírů na půjčování. To souvisí s naších světovým unikátem - Střediskem cenných papírů a vedení evidence papírů na konečného majitele. Až se nám podaří ukončit tento nezdařilý experiment a bude vytvořen standardní Centrální depositář s tzv. nominee účty, půjčování se výrazně ulehčí.
Jinak vidím, že míříte správným směrem a ptáte se na deriváty, které jsou daleko standardnější cestou jak spekulovat na pokles trhu. Již jsem zmiňoval, že obchodování futures bychom chtěli začít během léta. Další rozvoj derivátů budeme se členy analyzovat.

OTÁZKA (Jan Broukal, 14:07) Dobry den. Pane rediteli, jiz delsi dobu burza mluvi o omezeni limitu na obchodovani na margin, ale stale neni schopna to nejak vyresit - bud tim, ze to necha na obchodnicich s cennymi papiry nebo to nejak upravi. Spousta investoru tak nemuze strednedobe investovat, to jiste dobremu jmenu burzy neprospiva... Takze kdy to prosim ukoncite? Dekuji.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:11) Burza deklarovala, že má v úmyslu obchodování na margin nějakým způsobem regulovat. To znamená dát tomuto segmentu jasná pravidla. To stále platí. Platí také to, že ve všech našich úvahách se hovořilo o relativně dlouhé (v řádu měsíců) přechodové době v případě implementace jakýchkoliv limitů. Povědomí, že chceme margin obchody zakázat ze dne na den vzniklo až hysterickou reakcí několika málo účastníků trhu na podzim tohoto roku. Takové radikální kroky, které by mohly znejistit trh, burza nikdy dělat nechtěla. Dalším faktorem je plán zavedení obchodování s futures, které jsou de-facto také pákovým produktem. Jsme toho názoru, že regulaci margin tradingu zavedeme společně s regulací futures marží.
Takže Vaše střednědobé investování není našimi kroky výrazně ovlivněno.

OTÁZKA (A. Beňo, 14:05) Zajímalo by mne, proč jste zastavili obchodování dnes před zveřejněním fúze Telecomu. Není logičtější spíš zastavit obchodování na nějakou dobu poté, co zpráva vyjde?

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 15:01) Obchodování jsme pozastavili, protože jsme nevěděli jaké závažnosti bude "strategická informace". Naším úkolem bylo zabránit obchodování na nepodložených spekulacích a zajistit rovný přístup k informacím všem účastníkům trhu. Po zveřejnění informace byly tyto dvě podmínky splněny a naším cílem bylo co nejrychleji začít obchodovat, pokud budou účastníci trhu připraveni. Neviděli jsme důvod na něco dále čekat.

OTÁZKA (Radek Rýpal, 14:05) Uvažujete o snížení lotu pro ČEZ ? Kdy bude spuštěn centrální depozitář místo SCP ?

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 14:53) Velikost lotu je plně v rukou obchodníků, respektive výboru pro obchodování. Burza má ve výboru pouze jeden hlas a zbylých 14 hlasů drží členské firmy.
Tento projekt nás skutečně trochu trápí, protože se jeho začátek protahuje více, než jsme očekávali. Po technické stránce je projekt hotov a plně otestován Nyní se řeší otázky ekonomické, například výše plateb za informace poskytované ze zákona. Vzhledem k obrovskému rozsahu starého archivu z post-kuponové doby je tato otázka pro český Centrální depositář daleko významnější než pro depositáře v zemích, kde neproběhla kuponová privatizace.

OTÁZKA (Miroslav Krcal, 14:04) Dobry den, uvazuje BCPP o propojeni obchodovani s okolnimi burzami (Viden, Budepest, Varsava)? Dekuji

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 14:42) Toto není otázka, která se dá zodpovědět v rámci tohoto rozhovoru. První věc je, co si představujeme pod pojmem "propojení obchodování"? Je to možnost zasílat příkazy z naší burzy do zahraničí, je to sloučení obchodních systémů v jeden nebo uzavření burzy jedné a přesunutí aktivity do zahraničí? Z této otázky se postupně stává novinářské klišé, bez objasnění pojmu. Názor můj a akcionářů je, že dobrým důvodem ke spolupráci burz může být sdílení obchodního systému (nákladů na SW a HW), ale pouze pod podmínkou, že jako takové zlepší kvalitu poskytovaného servisu a ekonomický výkon všech zúčastněných burz. Dosáhnout tohoto cíle je ovšem dost komplikované.

OTÁZKA (Investor, 14:04) Dobrý den, byl jste to údajně právě Vy, kdo dnes ráno zastavil obchodování s Telecomem. Bylo to s ohledem na později společností zveřejněné informace opravdu nutné? Neporušil Telecom nějaká pravidla tím, že neoznámil významné informace předem? Díky.

ODPOVĚĎ (Petr Koblic, 14:34) Ano, burza ráno v 9:29 zastavila obchodování a tato pravomoc a do jisté míry povinnost je svěřena do rukou generálního ředitele. K takovému kroku přistupujeme velmi výjimečně a vždy po konzultaci s nejvýznamnějšími obchodníky a Komisí pro cenné papíry. Stejně tak tomu bylo i dnes. Hlavním důvodem je ochrana investorů. Nemyslím si, že obchodování dnes mezi 9:30 a 11:00 by bylo jakkoliv přínosné pro kapitálový trh, protože by se konalo pod tlakem různých spekulací.
Telecom žádná pravidla neporušil. Je pravda, že firmám doporučujeme zveřejňovat zásadní informace mimo obchodní hodiny, ale chápeme, že je to ne vždy uskutečnitelné. Na druhou stranu oceňujeme, že všechny informace byly opravdu zveřejněny až v určenou hodinu a nedošlo k žádnému úniku.

Off-line rozhovor s Petrem Koblicem na www.patria.cz z roku 2005

Online rozhovory na www.patria.cz:

15.2.2006: Online rozhovor s guvernérem ČNB Zdeňkem Tůmou


Váš názor
 • Squezze
  01.03.2006 15:56

  Pane řediteli , jaký máte názor na český Squezze ? Děkuji za odpověď.
  janek
 • SD
  01.03.2006 15:43

  dobrý den, jak se díváte na cenu 1789 Kč při znárodnění SEVDO ve světle výsledků za rok 2005? Dali by komunisti při dalším převratu více?
  Pávek Miroslav
 • nominee účty
  01.03.2006 15:41

  Dobrý den, rád bych se Vás zeptal jak nominee účty umožní short obchody a usnadní půjčování? Jak vyplývá z Vaší předešlé odpovědi. Děkuji
  Pavel Kudrna
 • osud
  01.03.2006 15:19

  Myslíte si, že má pražská burza nějakou budoucnost vzhledem k počtu akcií, se kterými se obchoduje? Má vůbec existence akciové burzy v tak malé zemi jako je ČR smysl?
  věštec
 • KCP
  01.03.2006 15:14

  Jaký máte názor na akvizici ČNB v případě Komise pro cenné papíry (KCP) v letošním roce ? Děkuji za odpověď.
  Roman
 • Investice
  01.03.2006 15:06

  Můžete Vy sám jako ředitel burzy investovat do cen. papírů ?
  Adéla
 • kdo je kdo ?
  01.03.2006 15:05

  Můžete mi říci, kdo je vlastníkem pražské burzy a kdo jí řídí ?
  Barunka
 • Repo operace
  01.03.2006 14:57

  Dobrý den, zajímal by mne Váš názor na Repo operace. Doporučujete jej firmám na zhodnocování"krátkých" volných finančních prostředků?Opravdu tyto obchody dozoruje burza?Na jiných světových burzách se Repo operace provádějí také? Děkuji
  Petr Abrhám
 • IPO
  01.03.2006 14:56

  V loňském roce se toho mnoho s IPO v Praze neudálo, přestože jsem sám očekával, že nějaké 2-3 IPO určitě přijdou... Zatím je však dosti mrtvo s novými emisemi. Jaký je výhled na letošek?
 • Důvěra v akciový trh
  01.03.2006 14:55

  Dobrý den, jaký vývoj důvěry v akcie a trh očekáváte u běžných občanů? Může burza nějak aktivně tuto důvěru posilovat? Děkuji.
  Zdeněk Král
 • výkazy - termíny
  01.03.2006 14:49

  Proč nemá Tabák PM povinnost doložit výkazy o HV za min.rok jako jiné společnosti Spadu ? Bude i letos mít Unipetrol ( PKN) nějakou vyjímku na předložení , místo do 31.3. 2006 ?
  Radek
 • EU
  01.03.2006 14:48

  Dobrý den, jaký podle Vás bude mít vliv (již má) EU na fungování BCPP. Děkuji za odpověď
  Brejcha
 • 9.00
  01.03.2006 14:46

  zajímá mě proč nelze začít obchodovat on line od 9.00 jako na jiných burzách (třeba Amster.)? Stalo se mi mnohokrát, že kurz akcií v 9.25 je už mnohem nižší nebo vyšší pravděpodobně na základě obchodů probíhajících někde jinde a malý akcionář je postaven před hotovou věc bez šance využít trend. Zdá se mi to nefér. děkuji kallstromová
 • Vize
  01.03.2006 14:44

  Vážený pane řediteli, jste spokojený s BCPP nyní a pakliže ne, tak co by jste změnil (zlepšil)? Děkuji Brejcha
  Michal Brejcha
 • Akcie BCPP
  01.03.2006 14:41

  Je možné si koupit akcie BCPP,a.s.?
  Honza, Příbram
 • poplatky
  01.03.2006 14:40

  proč za OBCHODOVÁNÍ V KOBOSU se platí tak vysoké poplatky.Měly by se pohybovat max do 0,1% z objemu obchodu.
  Petr Bezecný
 • poplatky
  01.03.2006 14:40

  proč za OBCHODOVÁNÍ V KOBOSU se platí tak vysoké poplatky.Měly by se pohybovat max do 0,1% z objemu obchodu.
  Petr Bezecný
 • manipulace
  01.03.2006 14:38

  Monitoruje BCPP jestli nediochází k manipulaci trhu? Jaké máte v této oblasti možnosti? Děkuji za odpověď pane řediteli.
  Papoušek
 • Dá se český kapitálový trh považovat za vyspělý?
  01.03.2006 14:38

  Vážený pane Generální řediteli, zajímá mě, jestli se dá český kapitálový trh již považovat za vyspělý v porovnání s rozvinutými západoevropskými trhy nebo co mu ještě k oné "dokonalosti" chybí. Taky mě zajímá, jaký je hlavní ukazatel vyspělosti kapitálového trhu. Děkuji Vám za případnou odpověď a přeji příjemný den..
  Petr Novotný
 • burzovní komise ?
  01.03.2006 14:28

  Dobrý den, můžete mi vysvětlit prosím rozdíl mezi regulací trhu prostřednistvím burzoivní komise a KCP? Nedochází k určitému překrývání kompetencí? Nemáte dojem, že burzovní komise stejně vždy musí rozhodnout v souladu s KCP? Děkuji.
  Radek M.
 • PKN
  01.03.2006 14:25

  Nebylo by vhodné "dovést " i PKN na pražskou burzu ?
  Radek Rýppal
 • depozitář
  01.03.2006 14:21

  Chtěl jsem se zeptat, jak to vypadá s projektem Centrálního depozitáře. Je projekt stále živý ???
  RM
 • měl bych dotaz
  01.03.2006 14:16

  Dobrý den, kolik společností si myslíte, že v roce 2006 bude emitovat na BCPP? Pokusíte se o nějaký odhad?
  fratišek lopata
 • ???
  01.03.2006 14:08

  Dobry den, muzu jako drobny investor uzavirat kratke pozice na BCPP? Kdy konecne zacnete obchodovat derivaty? Mr. I
  investor
 • Obchody na margin
  01.03.2006 14:07

  Dobry den.Pane rediteli,jiz delsi dobu burza mluvi o omezeni limitu na obchodovani na margin,ale stale neni schopna to nejak vyresit-bud tim,ze to necha na obchodnicich s cennymi papiry nebo to nejak upravi.Spousta investoru tak nemuze strednedobe investovat,to jiste dobremu jmenu burzy neprospiva...Takze kdy to prosim ukoncite?Dekuji
 • Dobrý den,
  01.03.2006 14:05

  zajímalo by mne, proč jste zastavili obchodování dnes před zveřejněním fúze Telecomu. Není logičtější spíš zastavit obchodování na nějakou dobu poté, co zpráva vyjde?
  A. Beňo
 • dotaz
  01.03.2006 14:05

  Uvažujete o snížení lotu pro ČEZ ? Kdy bude spušten centrální depozitář místo SCP ?
 • Dotaz na p. Koblice
  01.03.2006 14:04

  Dobry den, uvazuje BCPP o propojeni obchodovai s okolnimi burzami (Viden, Budepest, Varsava)? Dekuji
 • zastavení obchodování
  01.03.2006 14:04

  Dobrý den, byl jste to údajně právě Vy, kdo dnes ráno zastavil obchodování s Telecomem. Bylo to s ohledem na později společností zveřejněné informace opravdu nutné? Neporušil Telecom nějaká pravidla tím, že neoznámil významné informace předem? Díky.
  Investor
Aktuální komentáře
23.01.2021
15:12Čínský dluhový stisk Afriky
9:11Víkendář: Přichází korporátní digitální transformace
22.01.2021
22:03Zavěr týdne v USA ve znamení mírného poklesu  
18:56Moneta oznamuje ochotu jednat o převzetí Air Bank a transakci, která může vést k zásadnímu podílu PPF
18:35MONETA Money Bank, a.s: Uveřejnění vnitřní informace
17:59Tomáš Vlk: Hodnotové a cyklické akcie by letos měly mít v portfoliu větší prostor
17:15Akcie v minusu, euro odolává, dluhopisy na závěr týdne se ziskem  
17:00Mora z ČNB: Příští pohyb sazeb vidím spíše vzhůru
16:26Rozdíl mezi americkými a evropskými akciemi
16:09Intel zatím neplánuje outsourcing výroby čipů (komentář analytika)  
14:42VW za loňský rok čeká provozní zisk kolem deseti miliard eur
14:42Perly týdne: Akcie nastaveny na dokonalost, dolar na pokles a u nás nezájem o paušální daň
14:19FAZ: Z českých kvót na potraviny by mohl profitovat Babiš
13:14Hanke: Řešení latinskoamerických měnových pohrom
13:12Německo zhoršilo odhad letošního růstu HDP na 3 procenta
12:32Podnikatelská aktivita v eurozóně v lednu dále klesla
11:29NET4GAS uskutečnila úpis dvou tranší korunových dluhopisů včetně výjimečné na korunovém trhu za posledních 10 let
11:12Negativní dopoledne. Investoři si všimli, že koronavirus zůstává problémem  
10:29Škodě loni v Česku klesla výroba na tři čtvrtě milionu aut
10:25Masivní fiskální podpora a inflace jako šedá labuť

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data