Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Technická analýza pražských blue-chips... ČEZ - brzy vybrat zisky!

28.02.2006 13:59
Autor: 

Patria.cz přináší svým klientům exkluzivní technickou analýzu českých blue-chips titulů. Dokument obsahuje jak hlavní SPADové akcie včetně doporučení technické analýzy, tak nejvýznamnější akcie polského, maďarského a ruského trhu. Zároveň klienti Patria Plus v analýze naleznou technické úrovně hlavních indexů, například PX-50.

Komentář k indexům:
Velmi silný růst Wig20, PX-50, Bux i ruského Crtx přetrvává. Technické studie sice ukazují známky toho, že se indexy dostávají na svůj vrchol, v dosud neznámém teritoriu je ale těžko vytýčit cíl. Proto zůstáváme u doporučení držet dlouhou pozici u mnoha titulů a nastavit stop příkazy k výstupu z pozice. Střednědobý vrchol může přijít někdy za pár týdnů.

Komentář k titulům:
Na měsíčních datech vypadá výkonnost vzhledem k MSCI Eastern Europe indexu nejlépe u KGH Polska, Miedz, Bank Millenium, Bank Zachodni, Bre Bank, Orbis, Prokom a ruských akcií. V absolutním meřítku se největší potenciál jeví u (i přes mnohdy přepjaté podmínky na trhu): V ČR Český Telecom a Zentiva, v Maďarsku Magyar Telecom a Gedeon Richer, v Polsku Grupa Lotos, KGH Polska Miedz, Netia, Prokom a většina bank, v Rusku to jsou všechny akcie.

Ukázka technické analýzy - ČEZ


Trend: růstový, outperformer
Doporučení: vybírat zisky
Počáteční podpora: 775
Počáteční odpor: 850/75
Hlavní podpora: 600
Hlavní odpor: 850/75-950

Komentář k titulu: Titul bude pravděpodobně testovat hladinu 850/75. Negativní vychýlení na měsíčním a týdenním grafu, na denním grafu známky překoupení. Vybrat zisky brzy, opětovný pokles k 775 Kč.

Analýzu v pdf formátu naleznou klienti Patria Plus ZDE.

Služby Patria Plus jsou včleněny do stránek www.patria.cz a jsou aktivovány až po přihlášení klienta. Pro přehlednost jsou v rámci www.patria.cz označeny zelenou barvou a ikonou P+. Více informací o dalších službách v rámci Patria Plus naleznete ZDE. Služby Patria Plus můžete otestovat v nezávazném 14denním ZKUŠEBNÍM OBDOBÍ. V tomto období však nemáte přístup k databázím, prognózám a analýzám (k dispozici jsou pouze ukázky). Podrobné informace Vám poskytnou naši pracovníci, kontaktujte help-desk.


Váš názor
 • To nebyl odhad to byla jistota v to kam má akcie jít.
  28.02.2006 19:12

  Protože tato analýza je známa minimálně včera, má to snad znamenat, že analytici Patrie věděli něco navíc proti celému trhu /včera po uzavření)? Dosti kuriozníje, že zároveň s těmito podpůrnými negacemi se objeví na Patrii zpráva o targetu Citi na 1000 Kč. Tomu nerozumím, ale snad tomu někde porozumí.
  Blood
 • pravda
  28.02.2006 14:39

  Musím uznat , že jste udělali dobrý odhad.
  jirka
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:00Čína - HDP, q/q
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y