Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria Direct zahájila obchodování na maďarské burze a obchoduje tak už v celé střední Evropě

Patria Direct zahájila obchodování na maďarské burze a obchoduje tak už v celé střední Evropě

23.02.2006 15:22
Autor: 

Následuje tisková zpráva Patria Direct
Patria Direct zahájila obchodování na maďarské burze a stala se tak prvním českým on-line obchodníkem obchodujícím na všech burzách ve středoevropském regionu. Patria Direct umožňuje svým klientům od poloviny února obchodovat s akciemi na atraktivním maďarském kapitálovém trhu. Ten v roce 2005 zaznamenal růst o téměř 41 %. Zahájením obchodování na maďarské burze završila Patria Direct rozšíření svých aktivit do celého středoevropského regionu.

Patria Direct se rozhodla umožnit svým současným i potenciálním klientům účastnit se obchodování na maďarské burze. Ta má ve své nabídce 45 titulů o celkové tržní kapitalizaci 29 miliard EUR.

„Od poloviny února jsme spustili obchodování na maďarské burze, v reakci na sílící přání našich klientů. Okamžitě po spuštění obchodování jsme zaznamenali silný zájem o mnohé z titulů tohoto atraktivního trhu,“ řekl Oldřich Pavlovský, výkonný ředitel Patria Direct. „V současnosti naše společnost působí jako první český on-line obchodník s cennými papíry na všech burzách středoevropského regionu, konkrétně v ČR, Polsku a Maďarsku,“dodal.

Základní údaje o maďarské burze svědčí o silném růstu a potenciálu trhu. Hlavní index maďarské burzy BUX zaznamenal během roku 2005 nárůst o téměř 41 % (viz graf na konci tiskové zprávy). Výrazně vzrostl také objem realizovaných obchodů – z 10,4 miliard EUR v roce 2004 na 19,42 miliard EUR v roce 2005.

Patria Direct nabízí možnost obchodovat s maďarskými cennými papíry prostřednictvím internetových stránek www.patria-direct.cz, telefonicky a s pomocí osobního makléře. Při podání příkazů k obchodování prostřednictvím internetu se poplatky za transakci pohybují již od 1800 HUF (cca 200Kč) za obchod. Společně s obchodováním cenných papírů nabízíme i měnové konverze CZK/HUF zdarma,“ informoval o nových službách Patria Direct Oldřich Pavlovský.

Budapešťská burza je rozdělena na 4 sekce: sekci akcií, dluhopisů, derivátů a komodit. Vedle hlavního trhu existuje i neregulovaný trh. Obchodování probíhá od 9:00 do 16:30 a standardní termín vypořádání obchodů je T+3.

Podrobné informace o systému obchodování, cenných papírech a výsledcích obchodování najdete na internetové adrese maďarské burzy www.bse.hu.

Vývoj indexu BUX maďarské burzy v letech 2001 - 2005

Patria Direct se zaměřuje na obchodování s cennými papíry pro privátní klientelu. Společnost je součástí skupiny Patria. Svým klientům poskytuje zejména:

* Obchodování s akciemi, ETF-indexovanými akciemi, českými státními dluhopisy a hypotečními zástavními listy Hypoteční banky
* Měnové konverze a poskytování úvěru na nákup cenných papírů
* Obchodování on-line a prostřednictvím call centra nebo osobního makléře na burzách v ČR, Polsku, Maďarsku Německu, Belgii, Holandsku, Francii, Švýcarsku, Velké Británii a USA

* Informační a poradenský servis

Kontaktujte Patrii Direct na info@patria-direct.cz nebo telefonicky na infolince 221 42 42 40.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data