Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Roman: Je třeba více investovat do jaderných technologií

Roman: Je třeba více investovat do jaderných technologií

22.2.2006 15:17
Autor: 

Společnosti i státy by měly více investovat do nových technologií produkce elektřiny z jádra, říká to ředitel společnosti Martin Roman. V současné době podle něj nemá cenu stavět plynové elektrárny.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • ...
  23.2.2006 9:15

  Souhlas... Plynové elektrárny nikdy neprodukovaly levnou elektřinu... A bude to ještě horší... Jedině jádro, nic ostatního nemá z mnoha konkrétních důvodů smysl...
  QEntity
  • plynové elektrárny
   23.2.2006 12:01

   To není zcela přesné. Kogenerační jednotky se spalovacím motorem na zemní plyn se už při dnešních cenách elektřiny velmi vyplácejí. Důležité je, že se využívá i teplo (ohřev vody, vytápění) a že je jednotka přímo v místě, kde se teplo i elektřina spotřebovává, čímž odpadají ztráty při přenosu. Tj. jedná se spíše o menší zdroje v desítkách kW až jednotkách MW. Cena plynu, ze které vyrobíte 1 kWh elektřiny je 2-3 Kč, navíc v té ceně máte další skoro 2 kWh tepla. Náklady na postavení takové jednotky v přepočtu na MW výkonu jsou výrazně nižší než u jaderky. Stejně tak jiné provozní náklady. A není třeba řešit problém s jaderným odpadem. ... Ve skutečnosti je výroba a distribuce elektřiny natolik specifický obor, že vůbec není jasné, jestli je výhodnější velkovýroba nebo mnoho malých zdrojů.
   Dušan D.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data