Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kvalitnější a rychlejší přenos dat

Kvalitnější a rychlejší přenos dat

27.1.2006 10:23

Tok informací na internetu se v České republice opět o něco zrychlí. Starší a pomalejší technologie ustupují novějším a rychlejším, přičemž cenové podmínky zůstávají stejné, případně se stávají ještě atraktivnějšími. Vysokorychlostní internet založen na technologii ADSL má již svojí cestu vydlážděnou a zvyšování rychlosti tak nic nebrání. Nejvýznamnější hráč na trhu, Český Telecom právě v těchto dnech přichází s novou nabídkou služeb ve formě rychlejšího internetu pro koncové zákazníky za stejnou cenu. Společnost tak reaguje na neustále narůstající zájem o tento druh služeb, když počet jeho ADSL zákazníků vzrostl v loňském roce o 175 % na přibližně 275 tis. (38 % trhu). Konkurence však nezaostává a podle ČTK společnosti jako Sky Net, nebo Czech On Line již také zvýšili rychlost poskytovaných služeb. Další jako např. Tiscali, GTS Novera na sebe určitě nenechají dlouho čekat.

Mimo technologie ADSL je v České republice ve větší míře rozšířená také forma kabelového vysokorychlostního internetu. Pro udržení tržního podílu tvořeného přibližně 120 tis. zákazníky (17 % trhu) plánují společnosti UPC a Karneval výrazné zvýšení přenosové rychlosti.

Celkový počet zákazníků, využívajících různé formy vysokorychlostního internetu jako je ADSL, kabelový internet, Wi-Fi, nebo mobilní připojení dosahuje úrovně, je kolem 700 tis. Pro Český Telecom je tento druh služeb zajímavý především z toho hlediska, že i když je v současnosti podíl těchto tržeb na celkových tržbách malý, existuje tady značný potenciál růstu.


Váš názor
 • To moc nesedí
  27.1.2006 11:52

  To by byl Telecom asi první kapitalistickou firmou na světě, která na rostoucí poptávku reaguje de facto snížením ceny (vyšší rychlost za stejnou cenu) :) Nesmíte tiskové zprávy opisovat doslova. Jestli to spíš není tím, že na něj tlačí konkurenti -kabelovky, mobilní operátoři, wifiny, bezdráty, atd. A že to znamená pokles marže a v budoucnu i zisku :)
  Honza
  • 28.1.2006 14:02

   Podle mého názoru společnost reaguje na zvýšený zájem o služby ADSL ve všeobecnosti na trhu a určitě jak je napsané jde i o konkurenční boj....Sky Net, Czech On Line a pod.
   yankee
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y