Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

KCP doporučuje všem klientům společnosti KTP Quantum uplatnit pohledávku v konkurzu

4.4.2002 18:04
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP:
Komise pro cenné papíry doporučuje všem klientům společnosti KTP Quantum, aby uplatnili svoji pohledávku v konkurzu, který byl na společnost KTP Quantum prohlášen dne 22. března 2002 Krajským soudem v Hradci Králové. Přihlášky k uplatnění pohledávky v konkurzu se podávají u Krajského soudu v Hradci Králové, konkurzní oddělení, tř. ČSA 218, 502 08, Hradec Králové. Lhůta pro přihlášení je 90 dnů, tj . do 20. června 2002.

V přihlášce musí být uveden důvod a výše pohledávky, kterou je třeba doložit smlouvou a výpisem o vyúčtování obchodů. Jde-li o peněžitou pohledávku neurčité výše nebo o jiný nepeněžitý nárok, musí být jeho hodnota odhadnuta a vyjádřena v penězích. Formulář k přihlášení pohledávky v konkurzu je k dispozici na internetových stránkách Komise www.sec.cz v oddílu aktuální témata.

Prohlášením konkurzu oprávnění nakládat s majetkem KTP Quantum přešla na správce konkurzní podstaty. Společnost KTP Quantum tak již není oprávněna nakládat se zákaznickými prostředky, proto Komise zrušila své předběžné opatření a odblokovala všechny účty, se kterými již nyní může správce konkurzní podstaty disponovat.

Komise taktéž posuzuje, zda byly splněny podmínky pro to, aby zaslala po dohodě s ministerstvem financí Garančnímu fondu obchodníků s cennými papíry oznámení, že společnost KTP Quantum není schopna dostát svým závazkům vůči zákazníkům. Komise předpokládá, že toto oznámení Garančnímu fondu doručí, nicméně nároky se pravděpodobně mohou týkat jen některých zákazníků a jen části jejich majetku.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data