Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komise zahájila správní řízení s Českými radiokomunikacemi

Komise zahájila správní řízení s Českými radiokomunikacemi

20.3.2002 13:43
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP

Komise pro cenné papíry (Komise) dnes 20. března 2002 zahájila správní řízení s Českými radiokomunikacemi (ČRa) kvůli možnému porušení průběžné informační povinnosti emitenta registrovaných akcií. Zároveň Komise vydala předběžné opatření, kterým uložila ČRa neprodleně uveřejnit všechny skutečnosti, které mohou vyvolat významnou změnu kurzu akcií a které souvisejí s body programu mimořádné valné hromady svolané na 8. dubna 2002 (fúze společnosti, snížení základního kapitálu, prodej podílu v Radiomobilu atd.), a dále pak identifikovat akcionáře, na jejichž žádost je mimořádná valná hromada svolávána, včetně výše jejich podílu na hlasovacích právech.

Dne 15. 3. 2002 poskytly ČRa oznámení o konání mimořádné valné hromady organizátorům veřejných trhů cenných papírů (burze a RM-Systému). Z uvedeného programu jednání mimořádné valné hromady vyplývá, že má projednávat záležitosti, které mohou podstatně a bezprostředně ovlivnit činnost, jakož i samotnou existenci ČRa. Takové skutečnosti je třeba považovat za kurzotvorné. Podle zákona je emitent registrovaných akcií povinen během roku bez zbytečného odkladu uveřejňovat podstatné změny, které nejsou veřejně známy a které se týkají hospodářské, zejména finanční situace emitenta nebo jiných skutečností, které mohou vyvolat významnou změnu kurzu jím vydaného cenného papíru. Vzhledem k podezření z porušení průběžné informační povinnosti v souvislosti s plánovaným programem mimořádné valné hromady, kdy trh trpí nedostatkem relevantních informací a tento nedostatek významně může významně ovlivňovat kurz akcií ČRa, považuje Komise za nezbytné, aby společnost učinila kroky směřující k neprodlenému poskytnutí takových informací.

Na tento postup Komise navazoval krok organizátorů veřejných trhů, kteří dnes rozhodli o dočasném pozastavení obchodování s akciemi ČRa.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data