Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Unipetrol - souhrn posledních zpráv

12.2.2002 8:45
Autor: 

Bloomberg informoval o put opci, kterou drží věřitelé Unipetrolu, a to jak u dluhopisů, tak u bankovních úvěrů. Opce může být použita v případě změny vlastnické struktury Unipetrolu. Podle 9M 2001 výsledků měl Unipetrol 6,8 miliard Kč dluhopisového financování a 4,2 miliard bankovních úvěrů. Výnos dluhopisů je nyní 11%, 2% nad kupónem, což naznačuje, že držitelé bondů by opci použili. Domníváme se ale, že banky by se mohly rozhodnout zachovat si svou úvěrovou expozici vůči Unipetrolu, protože jejich vztahy s firmou jsou užší v porovnání v držiteli dluhopisů, velká konkurence na trhu korporátních úvěrů by také mohla sehrát svou roli.

Restrukturalizace dluhu Unipetrolu by mohla být alespoň z části financována hotovostí získanou z prodeje České rafinérské a Benziny Conocu, k prodeji těchto aktiv ale musí dát souhlas vláda. Informace o opci nejsou nové, neměly by proto akcii ovlivnit.

Dnes FNM a Agrofert podepíší kupní smlouvu na koupi 62,99% podílu v Unipetrolu, nečekáme reakci akcie.

Unipetrol dnes zveřejní své nekonsolidované výsledky za rok 2001 podle CAS. Tyto jsou málo významné, protože nereflektují výsledky hlavních dceřiných společností. Ty vydají své výsledky 20. února, předběžné konsolidované výsledky holdingu budou vydány 28. února. Naše projekce pro nekonsolidované CAS výsledky jsou:
mil. Kč	     2001 odh.	 2000	  změna
Tržby	       151	 152	   0,0%
EBIT	        7	 -82	   n.m.
EBITDA	       20	 -69	   n.m.
Zisk před zdaněním  211	  90	  133,6%
Čistý zisk	   200	 121	  64,5%
 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data