Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Přes krátkodobá rizika doporučuje Patria nakupovat akcie Komerční banky

25.10.2001 15:39
Autor: 

Vyhlídky Komerční banky (KB) na dobré výsledky jsou v současné době ohrožovány některými krátkodobými riziky souvisejícími především se značnou expozicí banky v dluhových derivátech a s možnou tvorbou dodatečných opravných položek a rezerv. Pokud výsledky banky za 3. čtvrtletí (budou zveřejněny 31. října) eliminují část této nejistoty, titul z toho může pouze profitovat.

Doporučujeme akcie KB nakupovat, a to především pokud výsledky banky zveřejněné příští týden napoví, že námi odhadovaná tvorba rezerv na celý tento rok (4,28 mld. Kč, tj. 3,3 % průměrného stavu klientských úvěrů) je spíše konzervativní předpovědí. Očekáváme, že banka vytvoří za devět měsíců roku opravné položky a rezervy ve výši 3,10 mld. Kč, což implikuje tvorbu 1,44 mld. Kč rezerv ve 3. čtvrtletí (0,74 mld. Kč a 0,92 mld. Kč v 1. a 2. čtvrtletí 2001). Čistý zisk banky by měl dosáhnout 2,98 mld. Kč.

Naše investiční doporučení “koupit” vychází z očekávané dobré výkonnosti banky v a také po roce 2002. KB je v současné době obchodována za 1,32 násobek očekávaného vlastního kapitálu banky v roce 2002. V naší valuaci počítáme s 1,55-1,60 násobkem vlastního kapitálu, což implikuje 6ti-12ti měsíční cílovou cenu 1 170 Kč, která je 19 % nad nynější cenou na trhu (983 Kč).

Po současných silných růstech (291 Kč) se akcie České spořitelny obchodují za 1,54 násobek vlastního kapitálu banky očekávaného v roce 2002. Věříme, že současný 14% diskont tržního ocenění KB vůči ČS, ani po úpravě o větší riziko spojené s investicí do akcií KB, není opodstatněný při lepších ziskových výhledech u KB.

(Jan Hájek)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data